Opony Bridgestone Potenza Sport w nowym Maserati Grecale D-UV | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone Potenza Sport w nowym Maserati Grecale D-UV

person Adrian Januszkiewicz 24/03/2022

Bridgestone został wybrany jako partner nowego Maserati Grecale i wyposaży najnowszy pojazd włoskiej firmy z segmentu D (D-UV) w opony Potenza Sport.

Zastosowanie technologii wirtualnego modelowania opon pozwoliło Bridgestone na zaprojektowanie, przetestowanie i dopracowanie Potenza Sport w środowisku wirtualnym, co przełożyło się na duże korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności. W ramach współpracy Bridgestone dostarczy części do Gracale w najbardziej prestiżowej wersji Trofeo i w wersji miękko-hybrydowej (ang. mild-hybrid) MHEV.

 

Opony Potenza Sport przeznaczone dla Maserati Grecale Trofeo posiadają asymetryczny wzór bieżnika z podłużnymi rowkami centralnymi, otoczonymi przez duży bark zewnętrzny. Sztywniejsza konstrukcja karkasu i wzmocniona struktura czoła opony pomagają rozłożyć nacisk i utrzymać przyczepność podczas ostrego pokonywania zakrętów i hamowania, bez wpływu na komfort jazdy. Precyzyjna sterowność oraz znakomite właściwości jezdne są utrzymywane nawet przy dużych prędkościach i tworzą idealne połączenie z silnikiem V6 o mocy 500KM (530KM), napędem na cztery koła i dwusprzęgłową skrzynią biegów samochodu.

 

Dla wersji Grecale mild-hybrid nowego Maserati D-UV Bridgestone opracował również nową mieszankę i wzór bieżnika ze zoptymalizowanym rozkładem żeber. Dzięki temu, w połączeniu ze wzmocnioną konstrukcją czoła opony, która zapewnia wyjątkową precyzję kierowania, przyczepność na zakrętach i komfort, Potenza Sport spełnia wymagania dotyczące jazdy po suchej nawierzchni i niskiego oporu toczenia. Dodatkowo specjalna budowa karkasu opony Potenza Sport MHEV została stworzona tak, by przeciwdziałać większemu obciążeniu pojazdu przez hybrydowy układ napędowy, a tym samym by zapewnić optymalne osiągi na zakrętach, podczas przyspieszania i hamowania.

 

Wersje Maserati Grecale Trofeo i Grecale MHEV z dedykowanymi oponami Bridgestone Potenza Sport są już dostępne na rynku europejskim.

 

Źródło: Bridgestone

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).