Opona zimowa Continental WinterContact TS 870 | MOTOFAKTOR

Opona zimowa Continental WinterContact TS 870

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2020

Continental wprowadza na rynek nową oponę zimową WinterContact TS 870, wyróżniającą się nową mieszanką polimerową i zaawansowaną technologicznie konstrukcją bieżnika.

Projektując oponę WinterContact TS 870, inżynierowie Continental mieli na celu stworzenie jeszcze lepszego produktu niż jej poprzedniczka, WinterContact TS 860. W wyniku tego powstała opona, która w bezpośrednim porównaniu ma skracać drogę hamowania na lodzie o 5% i zapewniać o 5% lepsze prowadzenie na śniegu.

 

Nowa opona WinterContact TS 870 ma oferować również lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Inżynierowie Continental poczynili znaczne postępy w zakresie właściwości środowiskowych opony, osiągając wzrost przebiegu opony aż o 7% oraz spadek oporów toczenia o 4% względem poprzedniego modelu.

Nowa konstrukcja bieżnika dla lepszej przyczepności na śniegu i lodzie

Jeszcze bezpieczniejsze hamowanie na lodzie ma być możliwe dzięki nowej konstrukcji bieżnika, który zawiera do 10% więcej bloków niż w oponie WinterContact TS 860. Krawędzie bloków i lamele w tych blokach działają podobnie do wycieraczki przedniej szyby auta, szybko usuwając błoto pośniegowe i zapewniając dobrą przyczepność na oblodzonych powierzchniach.

 

Dzięki głębokim lamelom, ułożonym równolegle do ukośnych rowków, bieżnik opony ma dużą liczbę krawędzi, co ma umożliwiać skuteczniejsze przenoszenie sił dynamicznych i podnosić przyczepność podczas jazdy na śniegu na wprost i w zakrętach. Kolejną zaletą tej konstrukcji są większe kieszenie na śnieg w bieżniku (tzw. lamele kieszeniowe), mające wpływ na jeszcze lepszą przyczepność.

 

Nowy wzór bieżnika charakteryzuje się także specjalną budową środkowego rowka, który ma umożliwiać jeszcze szybsze usuwanie wody podczas jazdy w deszczu, co ma znacznie ograniczać ryzyko aquaplaningu. Nowe lamele 3D są ustawione pod kątem, tak aby zagłębiając się w śnieg, poprawiały przyczepność do nawierzchni.

Opona Continental WinterContact TS 870 mas oferować lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni

Niski poziom hałasu i krótka droga hamowania

Kolejnym czynnikiem, który ma przyczyniać się do skrócenia drogi hamowania, jest nowa mieszanka Cool Chili. W jej skład wchodzą specjalnie dobrane żywice, mające zapewniać krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

 

Wysoka elastyczność tej mieszanki polimerowej ma pozwalać na zmniejszenie ścierania opony i zwiększać jej trwałość. Jednocześnie, nowa mieszanka Cool Chili ma redukować opory toczenia.

 

Na etykiecie UE nowa opona WinterContact TS 870 ma klasę „C” pod względem efektywności paliwowej i klasę „B” pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni, podczas gdy jej poziom hałasu, wynoszący zaledwie 70 dB, plasuje ją w najcichszej kategorii, reprezentowanej przez symbol pojedynczej fali dźwiękowej.

Wysoka elastyczność mieszanki polimerowej Cool Chili ma pozwalać na zmniejszenie ścierania opony, zwiększa jej trwałość i redukuje opory toczenia

Odpowiedź na potrzeby kierowców w sezonie zimowym

Continental WinterContact TS 870 pojawi się w sprzedaży jesienią 2020 roku. W pierwszym etapie będzie produkowana w 19 rozmiarach, dla felg od 14 do 17 cali, przygotowanych do większości modeli samochodów miejskich, kompaktowych i klasy średniej, a docelowo w 72 rozmiarach.

 

Najmniejszy rozmiar opony będzie pasował m.in. do Volkswagena up!, natomiast w klasie kompaktowej znajdą się opon.in.in. do VW Golfa, Citroena C4, a także BMW serii 1 i 3. Właśnie ten segment rynku aut osobowych od lat odznacza się największym popytem na opony zimowe w Europie Zachodniej i Środkowej. Tylko w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, w latach 2017 – 2019 sprzedaż opon zimowych w tych rozmiarach wyniosła łącznie od około 23 do 25 milionów sztuk.

 

Podobnie, na wysokim poziomie kształtuje się popyt w Polsce, Czechach i na Słowacji, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat sprzedano łącznie około 7 milionów opon zimowych w tych rozmiarach. Według ekspertów firmy Continental, to właśnie opony zimowe w trzech rozmiarach – 185/65 R15T, 195/65 R15T i 205/55 R16H – cieszą się największą popularnością w Europie Zachodniej i Środkowej.

Opona Continental WinterContact TS 870 będzie dostępna w 2020 roku w 19 podstawowych rozmiarach dla aut kompaktowych i klasy średniej

Źródło: Continental

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).