Opona Goodyear homologowana do Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS | MOTOFAKTOR

Opona Goodyear homologowana do Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2019

Goodyear ogłasza, że opona Eagle F1 SuperSport RS została homologowana do Porsche 911 GT2 RS i 911 GT3 RS.

Opona Goodyear Eagle F1 SuperSport RS do Porsche 911 GT2 RS i 911 GT3 RS będzie dostępna w rozmiarach 265/35 ZR 20 (99Y) XL i 325/30 ZR 21 (108Y) XL.

Nowa opona Goodyear Eagle F1 SuperSport RS dowiodła, że zapewnia bardzo wysoki poziom osiągów, którego wymaga Porsche. Goodyear zaprojektował dla nas świetną oponę, która idealnie pasuje do ekstremalnych wymagań naszego Porsche 911 GT2 RS. Jan Frank główny inżynier Porsche Motorsport

 

Ustalenie czasów okrążenia na testowym torze Porsche we włoskim Nardò było ostatnim etapem rozwoju nowego modelu Eagle F1 SuperSport RS. Tym samym Goodyear powraca do segmentu opon Ultra Ultra High Performance (UUHP).

W opracowaniu ogumienia SuperSport RS wykorzystaliśmy nasze utalentowane zespoły inżynieryjne i światowej klasy obiekty rozwojowe, co pomogło wyprodukować najlepszą na świecie oponę UUHP. Została ona zaprojektowana tak, aby poprawić osiągi i właściwości jezdne najbardziej specjalistycznych pojazdów już jeżdżących po drogach, a także będących w przygotowaniu przez producentów. Nick Harley dyrektor zarządzający Goodyear ds. OE w regionie EMEA

Wymagania dotyczące opon

Wyposażony w opony 265/35ZR20 (99Y) XL (przód) i 325/30ZR21 (108Y) XL (tył) GT2 RS był szczególnie wymagający. Porsche Motorsport oczekiwało ogumienia zdolnego do przewidywalnego i wydajnego przenoszenia mocy 700 KM i 750 Nm na tylne koła. Dodatkowym wyzwaniem był szczytowy moment obrotowy, który jest osiągany już przy 2500 obr/min i przenosi moc na prostych oraz zakrętach, dając znakomite czasy okrążeń.

Lista opon naprawdę konkurencyjnych w tych warunkach jest krótka. Pochwała dla Eagle F1 SuperSport RS od takiego producenta jak Porsche, który niestrudzenie dąży do ulepszeń, naprawdę odzwierciedla postępy Goodyear w segmencie UUHP. Nick Harley

 

Homologacja oznacza, że Porsche będzie oferować opony Goodyear Eagle F1 SuperSport RS N0 poprzez sieć dealerską właścicielom poszukującym osiągów i precyzji kierowania na sucho.

Informacje techniczne: Goodyear Eagle F1 SuperSport RS

Goodyear opracował Eagle F1 SuperSport RS specjalnie dla Porsche Motorsport, z instrukcjami ułatwiającymi osiąganie rekordów na torze.

Goodyear ma wielkie dziedzictwo w sporcie motorowym. Teraz całe nasze doświadczenie i wiedzę wnosimy do nowej opony Eagle F1 SuperSport RS, opracowanej w Europie w celu zwiększenia osiągów supersportowych samochodów, ze szczególnym uwzględnieniem osiągów na imprezach torowych. Xavier Fraipont wiceprezes ds. rozwoju produktu Goodyear w regionie EMEA

 

W oparciu o wszechstronny postęp w Centrum Rozwojowym Hanau w Niemczech, gdzie setki inżynierów, naukowców i techników pracują nad nowymi materiałami, konstrukcją bieżnika i technikami produkcji, Eagle F1 SuperSport RS wnosi na rynek UUHP szereg pionierskich rozwiązań. Ściśle wyścigowa mieszanka gumowa ma maksymalizować przyczepność na suchej nawierzchni, łącząc bardzo sztywne elementy bieżnika z jego zmniejszoną głębokością. Połączone korzyści mają pomóc zmaksymalizować przeciążenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu przesunięć bieżnika w ekstremalnych warunkach pokonywania zakrętów, co ma zapewnić kierowcy zarówno maksymalną przyczepność, jak i niezwykle precyzyjne prowadzenie.

 

Konstrukcja opony wykorzystuje doświadczenie płynące ze sportów motorowych i nadaje Eagle F1 SuperSport RS zoptymalizowany profil, co pozwala osiągnąć zwiększoną powierzchnię styku. Dodatkowo, w połączeniu z mocnymi zwojami aramidowymi, pozwala utrzymać stały rozkład ciśnienia w różnych warunkach jazdy i przy różnych prędkościach.

 

Wreszcie, wzór bieżnika posiada masywny bark zewnętrzny, który został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować przenoszenie wszystkich sił poprzecznych i ułatwić stabilność na zakrętach.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).