Opona Dunlop SportSmart TT dla BMW M 1000 RR | MOTOFAKTOR

Opona Dunlop SportSmart TT dla BMW M 1000 RR

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2020

Limitowana edycji BMW M 1000 RR BMW zostanie wyposażona w opony Dunlop SportSmart TT w wersji szosowo-torowej.

W porównaniu ze standardowym supermotocyklem, M 1000 RR posiada dodatkowe, sprawdzone na zawodach elementy, takie jak owiewki z włókna węglowego i koła. Jest przystosowany do osiągania prędkości 212 km/h przy momencie obrotowym 14 500 obr/min.

 

Motocykl wyścigowy wymaga opony inspirowanej wyścigami. SportSmart TT jest wyposażony w tę samą technologię NTEC RT, co opony Dunlop, które zwyciężyły w wyścigu Isle of Man TT. Technologia ta obniża ciśnienie z tyłu podczas jazdy na torze, co zwiększa powierzchnię styku z nawierzchnią i maksymalizuje przyczepność. Unikalną cechą opon SportSmart TT jest bieżnik typu Speed Vent z charakterystycznymi rowkami, które otwierają się i zamykają, gdy opona się obraca. Daje to efekt przypominający kanał wentylacyjny, który poprawia odprowadzanie ciepła.

Jesteśmy dumni, że BMW zawarło z nami umowę na wyłączność na dostawę opon do pierwszego w historii motocykla w wersji 'M'. W ten sposób każda maszyna M 1000 RR będzie wyposażona w opony SportSmart TT, co podkreśli i zwróci uwagę na wysokie osiągi i technologię tych opon. Miguel Morais dyrektor ds. OEM Dunlop Moto w Europie

Zwycięstwa w wyścigach i testach czasopism

Dunlop ma wspaniałą historię sukcesów na torze z wyścigową wersją S 1000 RR. Zespół BMW Motorrad znajduje się w ścisłej czołówce Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM, które zakończyły się na torze Estoril w ten weekend. W Mistrzostwach Superbike we Francji, Kenny Foray zdominował w tym miesiącu wyścigi Ledenon jadąc BMW na oponach Dunlop. W konkurencjach drogowych Peter Hickman zaufał BMW i Dunlop i zwyciężył w wyścigu Isle of Man TT, Grand Prix Makao, a także ustanowił rekord okrążenia wyścigowego w Grand Prix Ulsteru.

 

Testerzy czasopism również oceniają SportSmart TT jako zwycięzcę. Brytyjska redakcja „Fast
Bikes” uznała SportSmart TT za najlepsze opony do motocykli w „ślepym” teście torowym[1]. Ogumienie to otrzymała też wyróżnienie od niemieckiego magazynu „PS”2 i tytuł „Najlepsza
opona do jazdy”.

Hypersportowa oferta Dunlop obejmuje opony dla każdego rodzaju motocykla. Od zorientowanych na szosę opon SportSmart Mk3 po zwycięskie opony GP Racer i GP Pro – Dunlop ma najbardziej wszechstronną ofertę hypersportową. Opona SportSmart TT sprawdza się zarówno na szosie, jak i na torze, oferując fantastyczną reaktywność i przyczepność na obu arenach. Dlatego jest to idealna opona dla tak zaawansowanych motocykli sportowych, jak BMW M 1000 RR. Luca Davide Andreoni kierownik ds. marketingu Dunlop Moto w Europie

 

[1] Fast Bikes Magazine, wydanie z września 2018 roku.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).