Opona całoroczna Pirelli Cinturato All Season SF2 | MOTOFAKTOR

Opona całoroczna Pirelli Cinturato All Season SF2

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2021

Pirelli wprowadza na rynek nową Cinturato All Season SF2, całoroczną oponę z oznaczeniem “trzech szczytów i płatka śniegu” (3PMSF).

Nowa Cinturato All Season SF2 jest pierwszą oponą Pirelli wyposażoną w technologię adaptacyjnego bieżnika, która wykorzystuje zarówno dobór mieszanki, jak i wzór bieżnika, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i wszechstronność prowadzenia. Opona ta jest również dostępna z technologiami Pirelli Seal Inside i Run Flat – obie umożliwiają kierowcom kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony. Kolejną jest technologia Elect, czyli specjalnie zaprojektowany wariant, przeznaczony wyłącznie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

 

Cinturato All Season SF2 jest dostępna w 65 rozmiarach, na obręcze od 15 do 20 cali. Gamę zaprojektowano pod kątem nowoczesnych samochodów miejskich, ale także najnowszych crossoverów i sedanów klasy średniej. Na boku opony zawsze umieszczony jest symbol „M+S” oraz oznaczenie 3PMSF (trzech szczytów i płatka śniegu). Świadczy to o doskonałych osiągach opony nawet w warunkach zimowych i zgodności z prawodawstwem wielu regionów europejskich, potwierdzonym przez restrykcyjne testy.

 

Najnowszy członek rodziny Cinturato, według zapewnień Pirelli, jest idealny dla kierowców, którzy samochodów używają głównie w miastach, omijając ekstremalne górskie warunki, które wymagają ogumienia sezonowego. Konstrukcja i mieszanka tej opony całorocznej zapewnia szeroki zakres temperatur roboczych i idealną równowagę, pomiędzy osiągami w niskich i w wysokich temperaturach, a także na mokrym i suchym asfalcie, oferując dobre ogólne osiągi i dużą wszechstronność.

Bezpieczeństwo na suchej, mokrej i ośnieżonej nawierzchni

Cinturato All Season SF2 jest w czołówce najefektywniejszych opon w swojej klasie – w każdej sytuacji drogowej typowej dla wszystkich czterech sezonów. Jej osiągi zostały podkreślone przez organizację TÜV SÜD, która niedawno przyznała nowemu Cinturato „Znak osiągów”[1].

 

Podobnie, inna niemiecka organizacja – Dekra[2], potwierdziła, że Cinturato All Season SF2 zapewnia doskonałą kontrolę dzięki krótszej drodze hamowania na suchej nawierzchni i lepszym właściwościom jezdnym na śniegu w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami. Doceniono również jej doskonałą skuteczność hamowania na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni.

 

W porównaniu do poprzedniczki (Cinturato All Season Plus) droga hamowania na suchej nawierzchni poprawiła się o 3,5 metra, a na mokrej nawierzchni o około 2 metry[3]. Nowa Cinturato All Season SF2 jest także skuteczniejsza na śniegu, zarówno w kwestii trzymania się drogi, jak i hamowania (z przewagą około 1 metra[3]).

 

 

[1] Testy porównawcze opon 205/55R16 94V: Cinturato All Season SF2, Bridgestone Weather Control A005 EVO, Michelin Cross Climate + and Goodyear Vector 4 Seasons Gen-3, prowadzone przez TÜV SÜD.
[2] Wyciąg z wyników w raporcie 20CPCEXT-181 testów porównawczych centrum testowego DEKRA ze stycznia 2021 prowadzonych w lokalizacjach: Idiada – Tarragona (Hiszpania), Vistträsk (Szwecja), Mediolan (Włochy). Testowane opony: Cinturato All Season SF2,Michelin Cross Climate+, Goodyear Vector 4 Season Gen3, Bridgestone Weather Control A005 EVO w rozmiarze 205/55R16 94V.
[3] Wewnętrzne testy porównawcze nowej Cinturato All Season SF2 i Cinturato All Season Plus.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).