OMODA w Polsce z trzema magazynami części

OMODA w Polsce z trzema magazynami części

Chińska marka samochodowa OMODA ma się pojawić w Polsce w pierwszej połowie 2024 roku. Producent zapowiedział otwarcie trzech magazynów części w Polsce.

  • OMODA 5 oficjalnie zadebiutowała w Europie.
  • W połowie lutego odbyła się hiszpańska premiera modelu.
  • Następna na liście jest Polska.
  • W Polsce oprócz sieci dealerskiej mają powstać trzy magazyny części dla całej Europy Środkowej.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

Ponad 300 osób uczestniczyło w oficjalnej premierze modelu OMODA 5 w Madrycie, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano samochód na żywo w Europie. Podczas prezentacji Charlie Zhang, wiceprezes Chery Automobile, podkreślił wartości marki i jej zaangażowanie na rynku europejskim: „OMODA 5 to model zbudowany pod kątem użytkowników z Europy. Dokładnie przeanalizowaliśmy potrzeby i upodobania klientów, aby samochód odpowiadał tutejszym warunkom drogowym i gustom. Cieszymy się, że nareszcie możemy oficjalnie rozpocząć sprzedaż w Europie”.

OMODA to nie tylko samochód, ale też radość z jazdy i ekologiczna technologia” – mówi Danny Xia, zastępca dyrektora generalnego Chery International i dodał, że hiszpańska premiera jest pierwszym krokiem do ekspansji marki na rynki europejskie i dowodem na to, że OMODA wiąże wielkie plany z rozwojem w Europie. „To dopiero pierwszy krok, następnym jest premiera auta w Polsce, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii” – dodał Danny Xia.

OMODA: sztuka w ruchu

Podczas hiszpańskiej premiery zaprezentowano modele, które będą dostępne w sprzedaży – są to takie same auta, jakie mają być oferowane w Polsce, czyli wersja spalinowa z silnikiem 1.6 TGDi w dwóch wariantach (Comfort i Premium) oraz zapowiedziano wersję elektryczną. Wersja elektryczna trafi do sprzedaży latem i będzie oferowała 150 kW mocy oraz zasięg na poziomie do 430 kilometrów (WLTP) dzięki baterii o pojemności 61 kWh.

Wersję spalinową w Hiszpanii wyceniono na 27 900 euro za wersję Comfort oraz 29 900 euro za wersję Premium. Przekłada się to na zapowiedzi producenta, który obiecuje, że auto w bogatszej wersji w Polsce będzie kosztowało poniżej 130 tys. złotych. Ceny wersji elektrycznej mają być ogłoszone bliżej daty premiery.

Kiedy w Polsce?

Producent zapowiada premierę modelu w Polsce w pierwszej połowie 2024 roku, czyli możemy się spodziewać, że auto zadebiutuje u nas przed końcem czerwca. W naszym kraju mają pojawić się obie wersje jednocześnie – zarówno spalinowa w dwóch wariantach, jak i model w pełni elektryczny.

Co więcej, podczas hiszpańskiej premiery, producent zapowiedział otwarcie trzech magazynów części w Polsce. Mają one zaopatrywać i być głównym dystrybutorem podzespołów dla modeli OMODA w całej Europie.

OMODA 5 od samego początku była projektowana i budowana głównie dla europejskich odbiorców – pod kątem designu, ale również z uwzględnieniem wyższych limitów prędkości w Europie niż w Chinach. Dlatego auto zostało wyposażone w liczne, nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz mocną konstrukcję. Samochód był projektowany przy współpracy europejskich inżynierów w centrum rozwojowym marki pod Frankfurtem.

Źródło: OMODA

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).