OMODA 5, jeden z popularnych chińskich modeli, wkrótce w Polsce

OMODA 5, jeden z popularnych chińskich modeli, wkrótce w Polsce

person Joanna Piszcz 17/06/2023

OMODA 5 jest jednym z najczęściej eksportowanych modeli z Chin. Na jesieni tego roku auto trafi do sprzedaży w Polsce.

 

OMODA, jako nowa marka, została stworzona z myślą o użytkownikach na całym świecie i została przyjęta przez klientów z dużym uznaniem. W kwietniu model OMODA 5 odniósł znaczący sukces sprzedażowy na nowych rynkach, takich jak Europa Wschodnia i Meksyk, zdobywając pierwsze miejsce w swoim segmencie. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku, całkowity eksport modelu OMODA 5 wyniósł 37 895 sztuk.

 

16 maja odbyła się oficjalna premiera samochodu w Meksyku, a 18 maja pierwsza partia nowych pojazdów OMODA została wysłana z Szanghaju do Hiszpanii. Do Europy kontynentalnej dotrą 45 dni później.

 

 

Jednym z kolejnych przystanków chińskiego producenta jest Polska. OMODA 5 będzie pierwszym modelem dostępnym w naszym kraju. Pierwsze zamówienia będzie można składać jeszcze w 2023 roku. Auto zadebiutuje z silnikiem 1.6 TGDI o mocy 197 KM i automatyczną skrzynią biegów, która będzie napędzała przednią oś. Kolejnym modelem, który pojawi się na polskim rynku jest elektryczna wersja OMODA 5 EV.

 

Po debiucie modeli OMODA 5 i 5 EV w Polsce, do grona oferowanych samochodów dołączy również druga marka producenta – JAECOO z większymi modelami J7 i J9, które będą dostępne kolejno w pierwszym i drugim kwartale 2024 roku.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).