Oleje Petronas w opakowaniach Ecovent | MOTOFAKTOR

Oleje Petronas w opakowaniach Ecovent

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2022

Petronas wprowadza na rynek opakowanie Petronas Ecovent o pojemności 20 L, które produkowane jest w ok. 50% z żywicy pokonsumenckiej (PCR).

Nowe opakowanie Ecovent, wyposażone w opatentowaną funkcję – rozwiązanie wbudowane w szyjkę kanistrów, zapewniające łatwiejsze nalewanie przy mniejszych stratach produktu, to kolejny krok na drodze wdrażania rozwiązań, których celem jest redukcja emisji, ograniczanie strat produktów oraz zmniejszanie wykorzystywania węglowodorów, stosowanych w produkcji plastików. Równocześnie standaryzacja ma sprawić, że łańcuchy dostaw olejów Petronas będą jeszcze bardziej ekologiczne. Tak więc PLI konsekwentnie realizując strategię zrównoważonego rozwoju, której celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r., wprowadza ekologiczne rozwiązania, które pośrednio mają przyczyniać się również do ograniczania popytu na ropę naftową.

 

Dotychczas oleje PLI dystrybuowane w Europie, dostępne były w różnych opakowaniach 20 l. Petronas podjął decyzję o ujednoliceniu tego asortymentu celem osiągnięcia wydajności w zakresie rozmiaru, etykiet oraz spójności w wyglądzie i użytkowaniu. Nowe opakowania są o 250 g lżejsze, nadają się w pełni do odzysku i są dostępne w kolorze czarnym, niebieskim i srebrnym.

 

Ulepszeniem nowego opakowania jest system zapobiegający stratom i przywieraniu produktu. Wewnętrzny kanał powietrzny w szyjce kanistrów ma zapewniać swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu olej ma wypływać równomiernie.

 

Opakowanie Ecovent 20 L, przeszło wymagające testy wytrzymałości, uzyskując tym samym certyfikat UN 3. Spełnia również wymagania nowego „podatku od tworzyw sztucznych” – regulacji zachęcającej producentów do ponownego wykorzystywania tworzyw sztucznych i redukcji odpadów, obowiązujące w całej Europie. Zgodnie z nią wszystkie pierwotne tworzywa sztuczne, obciążone są podatkiem.

 

Opakowanie PETRONAS Ecovent o pojemności 20 litrów jest bardziej ekologiczne, a dzięki zarejestrowanemu systemowi Ecovent, zapobiegającemu przywieraniu i marnowaniu produktu, zapewnia lepsze doświadczenia klientom. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym odbiorcom te korzyści, a równocześnie przyczynić się do osiągnięcia bardziej zrównoważonego łańcucha dostaw. Nowe opakowanie jest kolejnym krokiem w realizacji celu PLI, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku. To również realne wsparcie dla bardziej zrównoważonych działań naszych klientów. Oprócz kanistrów zoptymalizowaliśmy również nasze beczki. Dzięki redukcji ilość stali wykorzystywanej do ich produkcji, są lżejsze, a to zdecydowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, zarówno w procesie produkcyjnym, jak i transporcie. Te zmiany to tylko pierwsze kroki w optymalizacji opakowań; w 2022 roku czeka nas znacznie więcej – mówi Domenico Ciaglia, dyrektor zarządzający EMEA w PETRONAS Lubricants International.

 

20-litrowy pojemnik Petronas Ecovent jest dostępny w wersji z marką Petronas lub dla EOM.

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).