Olej silnikowy Wolf OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Wolf OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III

person Adrian Januszkiewicz 16/06/2021

W odpowiedzi na potrzeby dotyczące samochodowych środków smarnych Wolf Lubricants wprowadził olej silnikowy OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III.

Olej silnikowy OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III to ulepszona wersja wcześniejszego oleju OFFICIALTECH 5W30 LL III, której innowacyjność płynie ze specjalnego połączenia specyfikacji, w tym nowej specyfikacji API SP oraz aprobaty MB 229.52, oprócz ACEA C3, VW 504.00/507.00 (oficjalna aprobata) oraz BMW LONGLIFE-04 (oficjalna aprobata).

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III jest oparty na specyfikacji ACEA C3 mid SAPS dla niemieckich producentów OEM i został specjalnie zaprojektowany pod kątem wymogu “LongLife III” grupy VAG.

 

Jego niska lepkość sprawia, ze silniki zużywać mają mniej paliwa, a zaawansowany pakiet dodatków zapewniających długą żywotność ma wydłużać okresy między wymianami oleju. Formuła Mid SAPS (popiół siarczanowy, fosfor i siarka) chroni urządzenia do oczyszczania spalin, spełniając jednocześnie zgodność z normami emisji Euro 5 i 6.

 

Czas pomiędzy wymianami oleju ma być dodatkowo wydłużony dzięki poprawie stabilności oksydacyjnej smaru, która ma zapobiegać utlenianiu i degradacji. Oprócz zwiększonej ochrony przed LSPI zastosowano także dodatki antykorozyjne oraz pomagające uniknąć powstawania szkodliwych osadów i szlamu w silniku, aby w pełni chronić wszystkie jego elementy wewnętrzne.

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III spełnia wymogi szeregu różnych specyfikacji, aby umożliwić serwisowanie wyjątkowo szerokiej gamy pojazdów. Kompatybilność wsteczna formuły oznacza, że zastępuje ona większość wcześniejszych specyfikacji grupy Volkswagen, co pozwala warsztatom zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki wprowadzeniu jednego, uniwersalnego rozwiązania dla modeli benzynowych i wysokoprężnych.

 

Olej OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III jest dostępny w rozmiarach 1, 4, 5, 20, 60, 205 i 1000 litrów oraz może być stosowany w około 112 milionach europejskich pojazdów. Wiele z nich to nowsze pojazdy, co zapewnia znaczące możliwości długoterminowego serwisowania na rynku wtórnym.

W miarę zmian zachodzących w dziedzinie smarowania oraz technologii silników nasz zespół ds. badań i rozwoju nieustannie dąży do tego, by zapewniać najlepsze produkty dla klientów i użytkowników końcowym. Nasz nowy olej OFFICIALTECH 5W30 C3 LL III jest jednym z pierwszych produktów na rynku, które oferują tak długą listę aprobat, co świadczy o naszym zaangażowaniu w jakość i dostarczanie skutecznych rozwiązań dla warsztatów i mechaników w całej Europie. Ten wyjątkowy pakiet specyfikacji uwidacznia nasze możliwości w zakresie określania potrzeb rynku i równoważenia wyzwań związanych ze smarowaniem nowoczesnych silników, wydajnością i wymaganiami dotyczącymi emisji. Inspiracją dla tego zaangażowania w dziedzinie innowacji oraz tworzenia wiodących produktów jest nasza funkcja oficjalnego partnera olejowego Rajdowych Mistrzostw Świata FIA – globalnej serii wyścigów, która stawia przed samochodami i kierowcami nieporównywalne wyzwania. Johan Van Hove starszy kierownik ds. technicznych i szkoleniowych firmy Wolf Lubricants

 

Źródło: Wolf Lubricants

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).