Olej bazowy ETRO+ w ofercie Petronasa | MOTOFAKTOR

Firma Petronas Lubricants International (PLI) wprowadziła na rynek olej bazowy ETRO+, najnowszą bazę Grupy III.

Olej bazowy ETRO+ jest wykorzystywany w gotowych olejach silnikowych marki Petronas, ale mogą go stosować także inni wiodący producenci środków smarnych na świecie. To element zaangażowania marki PLI w opracowywanie olejów, które sprostają dzisiejszym i przyszłym wyzwaniom energetycznym. Olej bazowy stanowi średnio od 60 do 80% gotowego oleju silnikowego. Z kolei najważniejszym składnikiem wysokiej jakości, energooszczędnego oleju są drogie polialfaoleiny (PAO).

Dzięki lepszym paliwom i olejom możemy spełnić potrzeby mobilności przyszłości, z których kluczowe jest ograniczenie emisji. Chcemy, by wysokiej jakości oleje były dostępne dla wszystkich. Wprowadzenie ETRO+ z pewnością pomoże w upowszechnieniu czystych i energooszczędnych rozwiązań związanych z mobilnością. Giuseppe D’Arrigo dyrektor zarządzający grupy i prezes Petronas Lubricants International

ETRO+ to gotowe, dostępne rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące ograniczenia emisji CO2 dzięki wysokiemu wskaźnikowi lepkości, niskiej temperaturze płynięcia i odporności na odparowanie. Produkt został wprowadzony na rynek, by zapewnić szeroki dostęp do zrównoważonych i czystych rozwiązań.

 

PLI wspiera działania służące ochronie środowiska przez opracowywanie środków smarnych które pozwalają zmniejszyć emisję CO2. Aż 75% środków na badania i rozwój w 2018 roku firma przeznaczyła na działania, które prowadzą do ograniczenia emisji CO2.

 

Olej bazowy ETRO+ jest produkowany w specjalnie przystosowanej do tego celu fabryce olejów Grupy III w Malezji. Wprowadzenie ETRO+ zbiegło się z 10. rocznicą uruchomienia produkcji olejów bazowych przez Petronas.

 

Petronas Lubricants International (PLI) jest globalnym producentem środków smarnych i częścią notowanej na liście Fortune 500 firmy Petronas, malezyjskiego koncernu petrochemicznego. Powstały w 2008 roku Petronas Lubricants International produkuje i wprowadza na rynek w ponad 90 krajach świata pełną gamę wysokiej jakości środków smarnych przeznaczonych dla przemysłu i pojazdów. Centrala firmy mieści się w Kuala Lumpur, PLI ma ponad 30 lokalnych przedstawicielstw w 27 krajach, zarządzanych z biur w Turynie, Belo Horizonte, Chicago i Durbanie.

 

PLI jest obecnie w czołowej 10 największych producentów środków smarnych, a za cel stawia sobie nr 1 światowego zestawienia.

 

Źródło: Petronas

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).