Nowy olej Mobil Delvac do samochodów dostawczych Renault | MOTOFAKTOR

Nowy olej Mobil Delvac do samochodów dostawczych Renault

person Joanna Piszcz 22/08/2018

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów silnikowych o nowy produkt do pojazdów dostawczych marki Renault.

Mobil Delvac City Logistics R 5W-30 spełnia wymagania ACEA C4 oraz posiada dopuszczenie Renault RN0720. Nowy olej uzupełnia pierwszą w Europie linię olejów silnikowych opracowanych z myślą o pojazdach dostawczych, która zadebiutowała w 2017 roku. Obecnie tworzy ją sześć produktów, którymi można serwisować około 80% europejskiego parku samochodów dostawczych do 3,5t. Zmiany w ofercie ExxonMobil są odpowiedzią na aktualny trend na rynku pojazdów dostawczych. Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA), sprzedaż nowych samochodów dostawczych w Polsce i we większości krajów UE konsekwentnie rośnie*.

 

Formulacja w pełni syntetycznego oleju Mobil Delvac City Logistics 5W-30 wykorzystuje osiągnięcia technologiczne Mobil Delvac – marki z ponad 90-letnią historią.

W przypadku olejów do pojazdów dostawczych naszym priorytetem jest niezawodność floty – czyli zabezpieczenie właścicieli firm przed stratami spowodowanymi przestojem w wyniku awarii. Istotny jest również wpływ oleju na niskie zużycie paliwa i skuteczna ochrona silnika podczas jazdy miejskiej, wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania. Nowe oleje to także szansa dla serwisów na zdobycie klientów, bo udział pojazdów dostawczych w generowaniu zysków warsztatu w najbliższych latach będzie coraz większy. Ewa Jeżewska Field Marketing Advisor Europe z ExxonMobil

R jak Renault – czyli łatwiejszy dobór oleju do silnika

Dla ułatwienia doboru produktu do silnika, na etykietach w pełni syntetycznego oleju Mobil Delvac City Logistics 5W-30 znajdziemy litery wskazujące na aprobaty producentów pojazdów (P – Peugeot-Citroen B712290, V – VW 504 00/507 00, F – Ford WSS-M2C913-C, M – MB-Approval 229.31/229.51/229.52 oraz R – Renault RN0720). Niektóre z olejów Mobil Delvac City Logistics mają szersze zastosowanie – posiadają dodatkowe aprobaty ACEA i spełniają wymagania innych marek, w tym Iveco i Fiata. Gamę olejów do samochodów użytkowych do 3,5t uzupełnia semisyntetyczny Mobil Delvac Light Commercial Vehicle E 10W-40, przeznaczony do starszych pojazdów.

 

Z perspektywy warsztatu mocną stroną gamy olejów ExxonMobil jest wysokie pokrycie rynku – 6 produktów pozwala prowadzić serwis olejowy dla około 80% lekkich pojazdów użytkowych jakie można spotkać na drogach Europy.

Unijny rynek pojazdów dostawczych rośnie

Według organizacji ACEA, czerwiec 2018 był trzecim miesiącem z rzędu ze wzrostem sprzedaży nowych samochodów dostawczych*. W Polsce sprzedaż pojazdów użytkowych do 3,5t wzrosła o 18,3% (r/r). Porównując pierwsze półrocza 2017 i 2018, wzrost wynosi 9,6%, co w przeliczeniu na pojazdy oznacza skok sprzedaży z około 29,5 tys. do blisko 32,5 tys. nowych samochodów dostawczych.

 

Dobre nastroje na rynku nowych pojazdów dostawczych panują na większości rynków Unii Europejskiej. Najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem jest obecnie Szwecja. U naszych północnych sąsiadów sprzedaż wzrosła niemal trzykrotnie w porównaniu z czerwcem 2017 roku.

 

Więcej o nowych produktach można uzyskać na stronie www.mobil.pl lub u Autoryzowanych Dystrybutorów olejów i smarów ExxonMobil w Polsce www.dexol.pl, www.ekonaft.com.pl, www.mobipol.pl, www.smartplus.pl).

 

*Źródło: https://www.acea.be/press-releases/article/commercial-vehicle-registrations-4.7-first-half-of-2018-7.3-in-june

 

Źródło: ExxonMobil

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).