Nowa opona Goodyear na mistrzostwa ciężarówek

Nowa opona Goodyear na mistrzostwa ciężarówek

Goodyear, sponsor tytularny FIA European Truck Racing Championship i wyłączny dostawca opon, wprowadza nową oponę wyścigową, której mieszanka ma zapewnić większą przyczepność.

Wyścig na włoskim torze Misano w weekend 25-26 maja br. rozpocznie nowy sezon zmagań w ramach mistrzostw Goodyear FIA European Truck Racing Championship, które w tym roku świętują swoje 40-lecie. Goodyear, sponsor tytularny mistrzostw i wyłączny dostawca opon, wprowadza w tym roku nową oponę wyścigową, której mieszanka ma zapewnić większą przyczepność zwłaszcza na mokrej nawierzchni, co pomoże podnieść standardy bezpieczeństwa wyścigów ciężarówek.

Tegoroczne mistrzostwa będą obejmować 7 rund, które odbędą się we Włoszech, na Słowacji, w Belgii, Niemczech, Czechach, Francji i Hiszpanii. W centrum uwagi będzie Norbert Kiss, pięciokrotny mistrz, który dominował w ostatnich trzech sezonach.

Nowa ciężarowa opona wyścigowa Goodyear

Nowa opona wyścigowa Goodyear do pojazdów ciężarowych
Nowa opona wyścigowa Goodyear do pojazdów ciężarowych

Przepisy wyścigowe pozwalają na stosowanie jednej specyfikacji opon w różnych warunkach i na różnych torach – niezależnie czy są to nawierzchnie suche, mokre czy o zróżnicowanych temperaturach. Zapewnienie optymalnych osiągów w całej serii jest więc wyzwaniem. Nowa opona Goodyear poszerza spektrum osiągów, zapewniając lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni i większą trwałość.

Oponę opracowano w Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu, a następnie poddana licznym badaniom i testom m.in. na torach Nürburgring, Most i Slovakia Ring. Inżynierowie skupili się szczególnie na optymalizacji powierzchni styku opony z nawierzchnią, aby zapewnić równomierne zużycie i porównywalne osiągi przez cały okres eksploatacji.

Goodyear z dumą kontynuuje swoją obecność w mistrzostwach FIA European Truck Racing Championship, jednych z najbardziej prestiżowych wyścigów ciężarówek na świecie. Jako partner tytularny i wyłączny dostawca opon, robimy wszystko, aby zapewnić jak najlepsze wyniki na torze. Przekłada się to również na jakość milionów opon ciężarowych i nowoczesnych rozwiązań Goodyear, które znajdują zastosowanie w codziennej działalności firm transportowych w całej Europie. Po ekscytującej wiadomości, że FIA Motorsport Games po raz pierwszy obejmą wyścigi ciężarówek, cieszymy się, że będziemy częścią tego międzynarodowego wydarzenia w Walencji w październiku. To dowód na rosnącą popularność wyścigów ciężarówek na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć to wspaniałe widowisko” – powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon ciężarowych w Europie.

Jako nasz wyłączny dostawca opon i partner tytularny mistrzostw, Goodyear pozostaje w awangardzie innowacji w wyścigach samochodów ciężarowych. Wprowadzając opony nowej generacji, Goodyear potwierdza swoją pozycję lidera zarówno w dziedzinie opon wyścigowych, jak i komercyjnych, budującego przyszłość wyścigów pojazdów ciężarowych w kierunku większego bezpieczeństwa, osiągów i zrównoważonego rozwoju” – dodał Georg Fuchs, dyrektor zarządzający ETRA.

W nowym sezonie Goodyear będzie dalej wspierać wysiłki organizatorów zmierzające do ograniczenia ilości odpadów pozostających po mistrzostwach, wydłużając żywotność opon poprzez bieżnikowanie. Dzięki temu opony stosowane w wyścigach Goodyear FIA ETRC mogą być dalej wykorzystywane przez floty transportowe. Poprzez proces bieżnikowania, Goodyear i ETRC podkreślają swoje zaangażowanie w zmniejszanie wpływu na środowisko, jednocześnie optymalizując wydajność zarówno na torze, jak i w codziennych operacjach komercyjnych.

Goodyear Drive Results Tour pojawi się w padoku

Wszystkim wydarzeniom Goodyear FIA ETRC w tym sezonie towarzyszyć będą nowe ciężarówki pokazowe z interaktywnym showroomem na pokładzie, które podróżują po Europie w ramach kampanii Goodyear Drive Result Tour 2024. Odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób oferta Goodyear Total Mobility może pomóc flotom poprawić efektywność paliwową, obniżyć ich koszty operacyjne i ograniczyć ryzyko nieoczekiwanych awarii.

Źródło: Goodyear

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).