Nowa jakość żarówek halogenowych Philips | MOTOFAKTOR

Nowa jakość żarówek halogenowych Philips

person Redakcja 17/12/2018

H4 i H7, obecnie najpopularniejsze żarówki halogenowe w oświetleniu pojazdów mechanicznych, od niedawna są stopniowo zastępowane nowymi konstrukcjami, m.in. H18 i H19.

Dominacja żarówek halogenowych

Pomimo licznych innowacji we współczesnych samochodach wciąż dominują reflektory z żarówkami halogenowymi. Zdaniem przedstawicieli Lumileds – wyłącznego, licencjonowanego producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips – stan ten będzie utrzymywał się jeszcze przez wiele lat, głównie ze względu na niskie koszty produkcji, zakupu i eksploatacji. Z drugiej strony, wpływa to na pracę producentów pojazdów, bo sama konstrukcja żarówki halogenowej istotnie ogranicza projektantów chcących stworzyć reflektory nawiązujące do nowoczesnych linii nadwozia. Szczególnie dotyczy to samochodów osobowych z segmentu A, B i C.

Nowe typy halogenów już na rynku wtórnym

Dla projektantów samochodów bryła nadwozia to niezwykle istotny element, a żeby posłużyć się obrazową przenośnią – reflektory w aucie to jego „oczy”. Nadają one indywidualny wygląd naszym czterem kółkom. Jednocześnie muszą zagwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa na drodze.

Nowe rozwiązania zastosowane w H18 i H19 pozwoliły na opracowanie krótszych żarników i baniek żarówek halogenowych. Przekłada się na to możliwość zaprojektowania reflektorów o mniejszej średnicy, lepszej optyce czy bardziej kompaktowej budowie. Oczywiście wymagało to zachowania dotychczasowych parametrów świetlnych, które zostały nawet poprawione. Więcej światła na drodze pozwala kierowcy szybciej i lepiej ocenić sytuację, wydłużając tym samym czas potrzebny na podjęcie odpowiedniej reakcji. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland

Parametry żarówek halogenowych H4 i H7 nie zapewniają takiej jakości światła, jak bardziej zaawansowane źródła: lampy ksenonowe, diody LED czy reflektory laserowe.

 

Odpowiedzią na te wyzwania są nowe żarówki halogenowe marki Philips. Typ H19 jest odpowiednikiem H4, zaś H18 to H7. Nie jest to jednak równoznaczne z możliwością ich zastosowania we wszystkich konstrukcjach tradycyjnych reflektorów.

Żarówki halogenowe Philips H18 i H19 nie są nowością w branży motoryzacyjnej

Od dwóch lat wykorzystywane są już przy pierwszym montażu między innymi w Fordzie EcoSport i Kia Soul czy Hyundaiu HB20 produkowanym na rynki Ameryki Łacińskiej. Teraz obie żarówki trafiły na aftermarket i są dostępne również na polskim rynku.

 

Na początek H18 (12V 65W) i H19 (12V 60/55W) uzupełniły gamę żarówek Philips LongLife EcoVision (H1, H3, H4, H7 i H11). Charakteryzują się one długą żywotnością, która w przypadku pierwszej nowości wynosi do 1100 godzin, zaś drugiej do 1500 godzin ciągłego świecenia. Zapewniają też wydajny strumień świetlny o wartości 1700 i 1750 lm.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).