Nietypowy sposób "naprawy" wadliwego układu | MOTOFAKTOR

Nietypowy sposób „naprawy” wadliwego układu

person Redakcja 6/03/2020

Zamiast naprawić uszkodzony układ oczyszczania spalin, kierowca postanowił go… wyłączyć.

Była to rutynowa kontrola ITD. Tym razem inspektorzy, patrolujący 5 marca drogę S3 w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali ciężarówkę polskiego przewoźnika.Podczas kontroli wykorzystano specjalistyczny zestaw kontrolny, przy pomocy którego ujawniono ingerencję w układ oczyszczania spalin.

 

Czujnik temperatury zewnętrznej przekazywał do komputera pojazdu informacje o bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej, przy której układ oczyszczania spalin nie jest włączany. Przy rzeczywistej temperaturze zewnętrznej +10˚C, czujnik temperatury wskazywał -31˚C.

 

Kierowca wyjaśnił, że z uwagi na awarię układu oczyszczania spalin, podmienił oryginalny czujnik temperatury zewnętrznej na czujnik przerobiony w taki sposób, że powodował on wyłączenie układu oczyszczania spalin.

 

Prowadzącego ukarano mandatem karnym. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

 

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).