Nieprawidłowości we wrocławskim warsztacie samochodowym | MOTOFAKTOR

Nieprawidłowości we wrocławskim warsztacie samochodowym

person Adrian Januszkiewicz 8/02/2019

Ekopatrol wrocławskiej Straży Miejskiej wykrył szereg nieprawidłowości w jednym z warsztatów samochodowych we Wrocławiu i wystawił mandaty karne.

W dniu 07 lutego 2019 r. patrol strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska Wrocławiu, w związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców, dotyczącymi porządku publicznego, przeprowadził kontrolę nieruchomości, na której znajduje się warsztat samochodowy. Podczas kontroli zabezpieczono materiał dowodowy na potrzeby postępowania w postaci prób materiału (popiół) pobranego z pieca, oraz deklarowanego opału w związku z możliwością popełnienia wykroczenia (spalanie odpadów) z art. 191 Ustawy o Odpadach.

 

Próby opału i z wnętrza komory pieca przekazano do laboratorium Politechniki Wrocławskiej celem przeprowadzenia badań. Na terenie tej samej nieruchomości stwierdzono w kontenerze na odpady komunalne – zmieszane odpady pochodzące z działalności gospodarczej – w tym zawierające frakcje odpadów niebezpiecznych w postaci przepracowanych płynów eksploatacyjnych pojazdów jak np. zużytego oleju silnikowego, a także elementy części samochodowych jak np. filtry paliwowe i olejowe. Za ten czyn sprawcę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych w związku z art. 10 ust. 2A Ustawy o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach w związku z naruszeniem warunków określonych w § 15 pkt 2 Uchwały Rady Miasta Wrocławia nr XXXVIII/576/16 w sprawie Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku na Terenie Wrocławia.

 

Podczas oględzin terenu stwierdzono również magazynowanie odpadów niebezpiecznych po przepracowanych olejach odpadowych w sposób nieuwzględniający ich właściwości fizycznych i chemicznych narażając je na wyciek do gruntu, opady atmosferyczne, nie zabezpieczając ich od ładunków elektrostatycznych w bezpośrednim położeniu przy materiałach łatwopalnych – czym stwierdzono popełnienie wykroczenia z art. 174 Ustawy o Odpadach w związku z naruszeniem wymagań określonych Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z olejami odpadowymi. Na sprawcę za ten czyn zabroniony nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 500 złotych.

 

Źródło: Straż Miejska Wrocław

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).