NeU - sieć ultraszybkich ładowarek Ekoenergetyki | MOTOFAKTOR

Network of Ultrachargers (NeU), to sieć stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW, którą Ekoenergetyka-Polska chce uruchomić do 2023 r.

­­­­Najnowszy projekt EkoenergetykiNeU – ma zrewolucjonizować funkcjonowanie rynku e-mobility. Firma pracuje nad infrastrukturą ładowania wysokiej wydajności dla pasażerskich i ciężkich pojazdów z napędem elektrycznym. Czas ładowania pojazdu z rozwijanej w centrum badawczym Ekoenergetyki stacji o mocy startowej 750 kW ma wynieść odpowiednio 1 minutę i 7 minut (przy zakładanym zużyciu energii 20 kWh/100 km i 90 kWh/100 km). Oznacza to, że do przejechania 400 km w przypadku LDEV wystarczą 4 minuty ładowania. W przypadku HDEV to jedynie niecałe pół godziny, czyli czas przewidziany na wymaganą przepisami przerwę w pracy kierowcy.

Ekoenergetyka to firma, w której innowacje łączą się z niezawodnością, a najwyższe standardy realizacji z elastycznością w projektowaniu i wdrożeniach. Od lat z taką samą intensywnością inwestujemy w R&D oraz doskonalenie jakości produkcji. W naszych centrach R&D tworzymy i doskonalimy technologie i produkty, które pozwalają dynamicznie rozwijać elektromobilność w najlepszym wydaniu, we wszystkich segmentach rynku i niezależnie od lokalizacji. Nasza silna pozycja rynkowa to efekt wieloletniej, bazującej na własnej technologii działalności na rynku międzynarodowym oraz dynamicznego rozwoju całej Grupy Ekoenergetyka, która pozwala nam kontrolować i dalej rozwijać cały łańcuch wartości. Dagmara Duda prezes Ekoenergetyki-Polska S.A.

 

W pierwszej kolejności Ekoenergetyka zamierza wdrożyć swoje rozwiązania w Niemczech i Polsce. Wspólnie z partnerami do końca 2023 roku ma uruchomić sieć 22 stacji ładowania. Huby mają być zlokalizowane przy drogach szybkiego ruchu oraz w kilku aglomeracjach, z myślą m.in. o pojazdach użytkowych i służbach miejskich. Tym samym Ekoenergetyka ma przyczynić się – jak w przypadku transportu publicznego – do przyspieszenia e-rewolucji w europejskich miastach.

 

Inżynierowie firmy w Centrum Nowoczesnych Technologii w Transporcie Elektrycznym rozwijają technologie w zakresie energoelektroniki, konstrukcji mechanicznych oraz optymalizacji urządzeń. W nowym projekcie wykorzystują bogate doświadczenia z projektowania i wdrożeń dla europejskich liderów e-mobility oraz unikalne know-how wykorzystane podczas uruchomienia pierwszego w Europie hubu ładowania – wielostanowiskowej stacji szybkiego ładowania Ekoen. Działający od ponad roku, dzięki rozwiązaniom Ekoenergetyki, hub jest otwarty 24/7 i pozwala na szybkie, niewymagające uwierzytelnienia ładowanie EVs.

 

Ekoenergetyka-Polska to wiodąca spółka technologiczna. Projektuje i produkuje stacje szybkiego ładowania do pojazdów elektrycznych od 12 lat. Dzięki własnym centrom R&D i wysoko wykwalifikowanej kadrze badawczej – ponad 50% pracowników firmy to inżynierowie i projektanci – wyznacza trendy na rynku e-mobility. W portfolio firmy znajdują się ładowarki autobusowe o mocach do 600 kW, stacje ładowania samochodów osobowych o mocach do 350 kW oraz huby ładowania o imponującej mocy dochodzącej aż do 2200 kW. Do tej pory firma uruchomiła ponad 1200 stacji ładowania w ponad 130 miastach w 18 krajach. Jednocześnie globalnie świadczy usługi wdrożenia i serwisu oraz monitoringu i zdalnego zarządzania infrastrukturą ładowania z własnego Centrum Monitoringu.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).