"Nauka jazdy" z usterkami zatrzymana przez ITD | MOTOFAKTOR

"Nauka jazdy" z usterkami zatrzymana przez ITD

person Redakcja 24/08/2021

Nieszczelność układu pneumatycznego i nadmiernie zużyty bieżnik opon to tylko część usterek stwierdzonych przez ITD w pojazdach służących do nauki jazdy.

W piątek (20 sierpnia), na jednej z ulic Poznania, Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli zespół pojazdów oznaczony tablicami z literą „L”. Zarówno samochód ciężarowy, jak i przyczepa nie powinny wyjechać na drogę z powodu stwierdzonych usterek stanu technicznego.

 

W samochodzie ciężarowym inspektorzy stwierdzili nieszczelność układu pneumatycznego, który odpowiada m.in. za hamulce oraz wadliwie działające oświetlenie obrysowe i brak tablic wyróżniających pojazd długi. Z kolei przyczepa miała opony z nadmiernie zużytym bieżnikiem, a także brakowało wymaganego oświetlenia obrysowego.

Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów i zakazali wykonywania nimi dalszych szkoleń kursantów do czasu naprawy stwierdzonych usterek. Zezwolili tylko na dojazd do siedziby firmy lub serwisu. Instruktor został ukarany mandatem.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).