Najtańsze auta używane na rynku - dane AAA Auto | MOTOFAKTOR

Najtańsze auta używane na rynku - dane AAA Auto

person Adrian Januszkiewicz 23/06/2022

Galopujące ceny spowodowały, że kierowcy co raz częściej biorą pod uwagę zakup tanich aut. Według danych AAA Auto najtańszym modelem na rynku wtórnym jest Peugeot 206.

 

Analiza przeprowadzona przez AAA AUTO wykazała, że wśród samochodów ogłaszanych do sprzedaży na wtórnym rynku, których było co najmniej 1 000 sztuk w ofercie w maju br., Peugeot 206 był najtańszym autem, ale także najstarszym, ponieważ mediana wieku dla tego modelu wynosiła 18,8 lat. Na drugim miejscu także uplasował się Peugeot – model 307, którego mediana ceny wyniosła 6 990 złotych. Był on o rok młodszy od swojego mniejszego brata, ale za to mediana przebiegu była wyższa o 42 000 km i wynosiła 230 000 km. Z kolei, na trzecim miejscu wśród najtańszych aut używanych uplasował się Fiat Panda. Jego mediana ceny wyniosła 7 200 złotych. Był on też młodszy od poprzedników i miał najmniejszy przebieg – mediana wieku wynosiła 15,7 lat, a mediana przebiegu 156 060 km.

 

Najtańsze samochody dostępne na rynku wtórnym z definicji nie oznaczają, że są najgorsze. Pamiętajmy, że mówimy o medianie cen czy medianie wieku, więc nawet w grupie najtańszych aut znajdują się interesujące modele, które są zadbane. Ważne, aby kupujący mieli pewność, że historia samochodu, jego pochodzenie, zostały sprawdzone przez profesjonalnego sprzedawcę, który w dodatku jest właścicielem oferowanego auta – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA Auto.

Najtańsze samochody używane oferowane na wtórnym rynku w Polsce, w maju 2022 roku.

W maju 2022 roku spadła mediana ceny aut używanych o 1 100 złotych, do 22 900 złotych i jednocześnie wzrosła oferta pojazdów na wtórnym rynku. Według miesięcznego raportu AAA Auto opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w maju 2022 roku w Polsce pojawiło się 236 311 ofert sprzedaży samochodów używanych, co oznacza wzrost w stosunku do kwietnia br. o 30 500 aut.

 

Źródło: AAA Auto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).