Nadzór budowlany wstrzymał rozbiórkę Centrum Dobra | MOTOFAKTOR

Nadzór budowlany wstrzymał rozbiórkę Centrum Dobra

person Adrian Januszkiewicz 29/05/2017

Los warszawskiego warsztatu Centrum Dobra nadal niepewny. Nadzór budowlany doszukał się uchybień formalnych.

Ze względów formalnych rozbiórka warsztatu została wstrzymana, ale z tych samych względów niedługo może zostać wznowiona – dowiedzieliśmy się od Jakuba Kędzierskiego, pracownika Centrum Dobra w Warszawie. W ostatni piątek 26 maja na teren wjechał buldożer, pracowników usiłowano usunąć siłą, interweniowała policja.

W zeszły piątek po wstrzymaniu rozbiórki mieliśmy otrzymać decyzję sądu odnośnie całego incydentu, jednak do tej pory nic do nas nie przyszło. Rozbiórka warsztatu została wstrzymana, ponieważ Nadzór Budowlany wykrył uchybienia w dokumentacji inwestora. Prace nie mogą być kontynuowane, dopóki nie zostanie ona uzupełniona lub nie przyjdzie decyzja z sądu, która przesądzi o losach warszatu. Jest też takie prawdopodobieństwo, że decyzja z sądu przyjdzie po tym jak inwestor uzupełni dokumentację i roboty zostaną ostatecznie wstrzymane, gdy po warsztacie już nic nie zostanie. Teraz po prostu czekamy, co będzie dalej. Jakub Kędzierski

 

Od 12 maja 2017 na terenie warsztatu samochodowego Centrum Dobra na warszawskim Powiślu odbywał się strajk pracowników, którzy nie chcieli się zgodzić na jego wyburzenie przez Vector Consulting. Firma przejęła w 2009 roku grunt od potomków jego dawnych właścicieli, którzy z kolei przejęli go od miasta Warszawy w ramach reprywatyzacji.

 

16 lutego 2017 Vector Consulting otrzymał od władz miasta pozwolenie na rozbiórkę budynku warsztatu, o czym nie poinformowano pracowników Centrum Dobra, ponieważ nie traktowano ich jako strony w postępowaniu. Właściciele warsztatu, którzy prowadzą go w tym miejscu od 1979 roku, nie wyrażali zgody na rozbiórkę. Dlatego 12 maja, gdy na terenie warsztatu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, jego pracownicy zabarykadowali się w środku i postanowili nie opuszczać terenu w obawie przed wznowieniem prac pod ich nieobecność. Sprawę skierowali do prokuratury, policji i innych organów do rozpatrzenia pod kątem prawnym.

 

Niedługo potem, aby kontynuować działalność, pracownicy zaczęli przenosić sprzęt do zaprzyjaźnionego warsztatu przy ul. Radzymińskiej 158 w Warszawie i tam zdecydowali się przynajmniej tymczasowo prowadzić swoje usługi do wyjaśnienia sprawy z inwestorem.

 

Zdjęcie: Centrum Dobra

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).