Nadzór budowlany wstrzymał rozbiórkę Centrum Dobra | MOTOFAKTOR

Nadzór budowlany wstrzymał rozbiórkę Centrum Dobra

Los warszawskiego warsztatu Centrum Dobra nadal niepewny. Nadzór budowlany doszukał się uchybień formalnych.

Ze względów formalnych rozbiórka warsztatu została wstrzymana, ale z tych samych względów niedługo może zostać wznowiona – dowiedzieliśmy się od Jakuba Kędzierskiego, pracownika Centrum Dobra w Warszawie. W ostatni piątek 26 maja na teren wjechał buldożer, pracowników usiłowano usunąć siłą, interweniowała policja.

W zeszły piątek po wstrzymaniu rozbiórki mieliśmy otrzymać decyzję sądu odnośnie całego incydentu, jednak do tej pory nic do nas nie przyszło. Rozbiórka warsztatu została wstrzymana, ponieważ Nadzór Budowlany wykrył uchybienia w dokumentacji inwestora. Prace nie mogą być kontynuowane, dopóki nie zostanie ona uzupełniona lub nie przyjdzie decyzja z sądu, która przesądzi o losach warszatu. Jest też takie prawdopodobieństwo, że decyzja z sądu przyjdzie po tym jak inwestor uzupełni dokumentację i roboty zostaną ostatecznie wstrzymane, gdy po warsztacie już nic nie zostanie. Teraz po prostu czekamy, co będzie dalej.

- Jakub Kędzierski

 

Od 12 maja 2017 na terenie warsztatu samochodowego Centrum Dobra na warszawskim Powiślu odbywał się strajk pracowników, którzy nie chcieli się zgodzić na jego wyburzenie przez Vector Consulting. Firma przejęła w 2009 roku grunt od potomków jego dawnych właścicieli, którzy z kolei przejęli go od miasta Warszawy w ramach reprywatyzacji.

 

16 lutego 2017 Vector Consulting otrzymał od władz miasta pozwolenie na rozbiórkę budynku warsztatu, o czym nie poinformowano pracowników Centrum Dobra, ponieważ nie traktowano ich jako strony w postępowaniu. Właściciele warsztatu, którzy prowadzą go w tym miejscu od 1979 roku, nie wyrażali zgody na rozbiórkę. Dlatego 12 maja, gdy na terenie warsztatu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, jego pracownicy zabarykadowali się w środku i postanowili nie opuszczać terenu w obawie przed wznowieniem prac pod ich nieobecność. Sprawę skierowali do prokuratury, policji i innych organów do rozpatrzenia pod kątem prawnym.

 

Niedługo potem, aby kontynuować działalność, pracownicy zaczęli przenosić sprzęt do zaprzyjaźnionego warsztatu przy ul. Radzymińskiej 158 w Warszawie i tam zdecydowali się przynajmniej tymczasowo prowadzić swoje usługi do wyjaśnienia sprawy z inwestorem.

 

Zdjęcie: Centrum Dobra

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).