Naczepa bez hamulców, a samochód z wyciekami | MOTOFAKTOR

Naczepa bez hamulców, a samochód z wyciekami

person Redakcja 24/03/2021

Elementy układu hamulcowego znajdowały się w kabinie ciężarówki zamiast przy dwóch kołach naczepy.

We wtorek (23 marca) na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Występa koło Skarżyska-Kamiennej patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Inspektor, pobierając dokumenty od kierowcy, zwrócił uwagę na elementy układu hamulcowego, które leżały na podłodze w kabinie ciężarówki.

 

Okazało się, że zostały one zdemontowane przy lewym kole pierwszej osi oraz prawym kole ostatniej osi naczepy. Przewody układu hamulcowego zaciśnięto plastikowymi opaskami, żeby nie uchodziło z nich powietrze. W tej sytuacji dwa spośród sześciu kół naczepy w ogóle nie hamowały.

 

Również stan techniczny samochodu ciężarowego pozostawiał wiele do życzenia. Wyciekały z niego płyny eksploatacyjne, miał uszkodzony układ wydechowy i naderwany stopień przy wejściu do kabiny.

 

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy. Kierowcę ukarali 100-złotowym mandatem oraz zakazali mu dalszej jazdy do momentu naprawy usterek zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego.

 

Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 2 tysięcy złotych. 500 zł kary grozi także osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

 

Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).