Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Grupy DBK | MOTOFAKTOR

Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Grupy DBK

person Redakcja 4/03/2022

Na początku kwietnia podczas Poznań Motor Show odbędą się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Do grona partnerów dołączyła Grupa DBK.

Mistrzostwa Mechaników z roku na rok przyciągają coraz więcej praktyków z branży, którzy chcą wykazać się wiedzą i umiejętnościami, a przy okazji zdobyć nie tylko kolejne doświadczenie, lecz również tytuły cenione przez potencjalnych pracodawców. Szczególnie doceniany jest poziom merytoryczny, który rośnie z każdym rokiem – m.in. dzięki zaangażowaniu największych firm w branży oraz osób, które umiejętnie konfrontują teorię z praktyką.

 

Do takich bez wątpienia należą eksperci Grupy DBK, którzy podzielą się doświadczeniem i ciekawostkami z uczestnikami w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. W tym roku pracownicy punktów DBK Truck Center położą szczególny nacisk na aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu.

Samochody ciężarowe pokonują tysiące kilometrów, a przy tym pracują z ogromnym obciążeniem towarów, które przewożą. Nie ma tu więc mowy o pobłażliwym traktowaniu usterek, stanu układu hamulcowego czy opon. Samochód musi dojechać do punktu docelowego na czas, bo każde opóźnienie to straty dla firmy. Dlatego chcemy uczulić młodych mechaników, którzy w przyszłości będą serwisować pojazdy ciężarowe, by dokładnie diagnozowali je nawet przy okazji napraw drobnych usterek. Dobry mechanik powinien ocenić kilka podstawowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo i przekazać klientowi informacje o konieczności eliminacji ewentualnych braków. Aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu powinno być podstawą pracy każdego warsztatu. Marcin Żaak Koordynator Stacji Kontroli Pojazdów w Grupie DBK

 

Eksperci Grupy DBK ponadto przygotują konkurencje praktyczne dla uczestników XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Dzięki Grupie DBK, która specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, ale także obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych, młodzi mechanicy będą mieli szansę uzupełnić swoje wiadomości o ekspercką wiedzę, dopytać o nurtujące ich kwestie i poznać pracę profesjonalnego warsztatu pojazdów ciężarowych. Ta wiedza z pewnością zaprocentuje, kiedy wejdą na rynek pracy. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży transportu i logistyki, a filozofią działania jest TOTAL CARE – kompleksowe wsparcie w zakresie zakupu i obsługi posprzedażowej pojazdów ciężarowych i dostawczych, naczep i cystern. To także największa w Polsce sieć serwisów oraz punktów sprzedaży pojazdów używanych (ciągniki siodłowe, naczepy, samochody dostawcze).

 

W 2021 roku Grupa DBK została nagrodzona tytułem Najlepszego Dealera Pojazdów Używanych DAF w Europie. To ponadto autoryzowana sieć sprzedaży nowych pojazdów ciężarowych marki DAF, IVECO oraz naczep KÖGEL.

 

Spółka DBK powstała w Olsztynie w 1996 r. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 13 podmiotów, w których pracuje ponad 1500 osób. Grupę DBK tworzą powiązane ze sobą kapitałowo spółki, dzięki którym możliwa jest kompleksowa obsługa flot pojazdów ciężarowych – od finansowego wsparcia podczas zakupu, przez dobór odpowiedniego pojazdu, po pełną obsługę posprzedażową.

 

Źródło: OMM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).