Meyle: wyjątkowy jubileusz | MOTOFAKTOR

Firma Wulf Gaertner Autoparts AG, do której należy Meyle AG 11 lipca 2018 r. będzie świętować jubileusz 60-lecia swojego istnienia pod hasłem "60 years of friendship".

Od momentu założenia firmy przez Wulfa Gaertnera w 1958 r. przedsiębiorstwo przykłada dużą wagę do odpowiedzialnego traktowania pracowników, klientów i partnerów biznesowych oraz budowania długoletnich relacji z klientami. Pod marką Meyle firma opracowuje, produkuje we własnych zakładach i sprzedaje w ponad 120 krajach wysokiej jakości części dedykowane na rynek części zamiennych.

Dzięki otwartej kulturze, codziennemu wcielaniu w życie naszych wartości i wysokim wymogom jakościowym jesteśmy dziś jedną z czołowych firm działających na rynku części zamiennych. dr Karl J. Gaertner prezes zarządu Wulf Gaertner Autoparts

 

Wszystko zaczęło się w Ameryce Południowej. Tam w latach 50. XX wieku mieszkał Wulf Gaertner, założyciel firmy i pełen pasji amatorski kierowca rajdowy. Wtedy to doświadczył, jak trudno jest zakupić, wysokiej jakości części zamienne i zauważył duże zapotrzebowanie na nie do niemieckich pojazdów, po czym 11 lipca 1958 r. założył firmę eksportową Wulf Gaertner Autoparts.

W ostatnich 60 latach dużo się wydarzyło. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego ciągłego rozwoju. Wynika on z tego, że wartości, na których mój wujek Wulf Gaertner zbudował firmę, są obecne po dziś dzień. Jego credo 'The friendship of those we serve is the foundation of our success' ('Przyjaźń z tymi, na rzecz których działamy, jest podstawą naszego sukcesu') stanowi fundament naszej codziennej pracy oraz długoletnich relacji z partnerami biznesowymi - i jest to zauważalne we wszystkich obszarach. dr Karl J. Gaertner

 

W początkowych latach działalności firma specjalizowała się w eksporcie oryginalnych części zamiennych do pojazdów produkcji niemieckiej, do USA i Ameryki Łacińskiej. W następnych latach systematycznie rozbudowywano sieć dystrybucyjną, a przejęcie marki Meyle w 1995 r. zapoczątkowało działalność w obszarze produkcji wysokiej jakości części zamiennych. Ciągły rozwój zaowocował powstaniem własnych zakładów produkcyjnych, w których produkowane są części do podwozi i układów kierowniczych. Spółki kapitałowe na całym świecie, m.in. we Francji, Hiszpanii, Anglii i Chinach, wzmacniają międzynarodową dystrybucję i zapewniają dostępność marki Meyle w ponad 120 krajach.

 

Od dawna główna siedziba firmy i centrum logistyczne mieszczą się w Hamburgu.

W celu dalszego wzmocnienia marki Meyle na początku 2017 r. utworzono spółkę Meyle AG, dzięki której nasza marka zyska spójny wizerunek i wyraźnie zaakcentuje, że: jesteśmy Meyle. Hasło DRIVER’S BEST FRIEND (Najlepszy przyjaciel kierowcy) trafnie i zwięźle wyraża nasz cel. Chcemy dostarczać warsztatom niezawodne części i rozwiązania - niezawodne jak przyjaciel, na którym można polegać. André Sobottka członek zarządu Meyle AG

 

Te wysokie wymagania jakościowe podkreśla linia produktów Meyle-HD, na które firma daje 4 lata gwarancji. Już w 2002 r. firma wprowadziła na rynek zoptymalizowane pod względem technicznym części zamienne Meyle-HD. Części te są projektowane i produkowane z założeniem przewyższenia trwałością i stabilnością części oryginalnych montowanych przez producentów pojazdów. Dotychczas zoptymalizowano ponad 1000 części. 4-letni okres gwarancji to coś wyjątkowego na rynku części zamiennych.

 

Konkretne dane dotyczące historii firmy podaje infografika dostępna pod linkiem.

Otwarta kultura przedsiębiorstwa wspierająca motywację i rozwój

Bez dużej motywacji i zaangażowania naszych pracowników rozwój nie byłby możliwy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne od zawsze pielęgnujemy otwartą kulturę firmy, w której dominuje płaska hierarchia, systematyczne wspieranie własnych inicjatyw oraz swoboda tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Wartości te będą nam towarzyszyć także w przyszłości. Jesteśmy dumni z naszych pracowników i z ich codziennych osiągnięć. Marita Schwartze członek zarządu Meyle AG

 

W tym roku firma już po raz szósty z rzędu znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Niemczech i otrzymała tytuł „TOP-JOB-Arbeitgeber”. To kolejny powód do świętowania podczas jubileuszu. Firma pamięta jednak nie tylko o pracownikach, klientach i partnerach biznesowych. Producent z Hamburga realizuje swoją społeczną odpowiedzialność, wspierając instytucje społeczne w Niemczech i Ameryce Łacińskiej oraz szkoły zawodowe i uniwersytety. W przyszłości współpraca z instytucjami społecznymi ma być w dalszym ciągu rozwijana w celu realizacji partnerstwa w praktyce.

 

Dystrybutorami części Meyle, Meyle-HD, Meyle-Original i Meyle-PDAuto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).