Meyle w ADAC GT Masters i ETRC w sezonie 2021 | MOTOFAKTOR

Meyle w ADAC GT Masters i ETRC w sezonie 2021

person Adrian Januszkiewicz 4/05/2021

W tym sezonie wyścigowym Meyle zaznaczy swoją obecność przez partnerstwo z zespołami startującymi w ADAC GT Masters i ETRC.

W 2020 r. skutki pandemii koronawirusa odczuł także świat sportów motorowych. Wyścigi odbywały się tylko sporadycznie — w ścisłym reżimie sanitarnym i przed pustymi trybunami. Tym bardziej kibice mają nadzieję na powrót sportów motorowych w tym roku. Również Meyle nie może już doczekać się inauguracji sezonu. Firma ma ten rok zawarte dwie umowy sponsorskie.

 

Inżynierowie z hamburskiej marki są już gotowi, aby zdobyty na torze wyścigowym know-how wykorzystać w swoich pracach rozwojowych. Zaangażowanie w sporty motorowe ma w Meyle długą tradycję: jej inżynierowie łączą swoją codzienną pracę w laboratorium z pasją do sportów motorowych. Każdy kilometr pokonany na torze wyścigowym przynosi cenne dane i wiedzę pomocne w celu dalszego rozwoju i optymalizacji produktów, co pozwala ułatwić codzienną pracę niezależnych warsztatów i ich pracowników oraz sporo zaoszczędzić.

Meyle po raz pierwszy głównym sponsorem samochodu we własnych barwach w serii ADAC GT Masters

Meyle kontynuuje w tym sezonie współpracę z drezdeńskim zespołem T3 Motorsport w serii ADAC GT Masters, nawet poszerzając jej zakres w stosunku do ubiegłego roku. Po raz pierwszy Meyle będzie nie tylko partnerem technicznym zespołu, ale także sponsorem głównym jednego z samochodów T3, które startują w wyścigach: Lamborghini Huracán GT3 Evo z numerem startowym 71. W nowych barwach samochód firmowany przez Meyle ma znakomicie prezentować się na torze wyścigowym.

Meyle nadal kładzie nacisk na promowanie talentów — zainteresowanie wzbudza nie tylko wygląd, ale także obsada nowego samochodu

Temat promowania talentów nadal wyznacza kierunek współpracy Meyle i T3 Motorsport: obsadę Lamborghini Meyle w przyszłym sezonie będą stanowili obiecujący młodzi kierowcy Max Paul i Hugo Sasse. W mistrzostwach Niemiec klasy GT młodzi kierowcy wyścigowi są jak zwykle wspierani wiedzą techniczną przez inżynierów z Meyle na torze wyścigowym, aby w nadchodzącym sezonie mogli osiągać najlepsze wyniki także pod silną presją.

 

O ile Max Paul odnosił sukcesy w kartingu na całym świecie i wyrobił sobie nazwisko, startując w poprzednich sezonach w zespole sponsorowanym przez Meyle, to występujący u jego boku Hugo Sasse będzie w tym roku startował dla Meyle po raz pierwszy. Mający 16 lat Sasse jest najmłodszym kierowcą w T3 Motorsport. Ma za sobą udany rok w serii ADAC GT4Germany.

 

Inauguracja nowego sezonu jest zaplanowana na 14 maja. Wyścigi można oglądać na żywo w telewizji na kanale NITRO lub online w serwisach YouTube i Facebook.

 

Kalendarz wyścigów*:

 

 • 14–16 maja 2021 – Motorsport Arena Oschersleben (DE)
 • 11–13 czerwca 2021 – Red Bull Ring (A)
 • 09–11 lipca 2021 – Circuit Zandvoort (NL)
 • 06–08 sierpnia 2021 – Nürburgring (DE)
 • 10–12 września 2021 – Lausitzring (DE)
 • 01–03 października 2021 – Sachsenring (DE)
 • 22–24 października 2021 – Hockenheimring (DE)

Wracają mistrzostwa Europy FIA ciężarówek wyścigowych

Po tym, jak w ubiegłym roku wiele wyścigów musiało zostać odwołanych, na ten rok FIA zapowiedziała podjęcie wielu środków sanitarnych, aby imprezy sezonu 2021 mogły odbywać się zgodnie z planem. Wśród uczestników ponownie zobaczymy idola kierowców ciężarówek, Saschę Lenza. Już od 2019 r. firma Meyle wspiera zespół Lenza SL TruckSport 30 jako dostawca techniczny i partner. W zimie Lenz intensywnie pracował nad tym, aby przygotować swoją ciężarówkę do wyścigów. W tym roku osobiście zamontował w niej ponad 15 części Meyle, aby była w idealnym stanie na inaugurację sezonu, która jest zaplanowana na 11 czerwca. Tę serię wyścigów można śledzić na oficjalnej stronie internetowej FIA-ETRC.

 

Kalendarz wyścigów*:

 

 • 11–13 czerwca 2021 – Hungaroring (H)
 • 16–18 lipca 2021 – Nürburgring (DE)
 • 27–29 sierpnia 2021 – Most (CZ)
 • 10–12 września 2021 – Zolder (BE)
 • 24–26 września 2021 – Le Mans (FR)
 • 01–03 października 2021 – Jarama (ES)
 • 15–17 października 2021 – Misano (IT)

 

 

*Zastrzega się możliwość wprowadzenia zmian

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).