Mewa Textilsharing - jak korzystać z tekstyliów nie kupując ich

Mewa Textilsharing - jak korzystać z tekstyliów nie kupując ich

Usługa "Mewa Textilsharing" to możliwość wielokrotnego wykorzystania tekstyliów przemysłowych zamiast ich posiadania.

Współdzielenie produktów czy usług – to jeden z elementów, bez którego nie sposób już sobie wyobrazić naszej codzienności. Istnieje wiele czynników, które sprawiły, że trend ten w ostatnich latach gwałtownie się rozwinął. Zmiany klimatyczne, postępująca cyfryzacja i ekonomiczne konsekwencje pandemii koronawirusa skłaniają ludzi do tego, by konsumpcja była bardziej zrównoważona. Dzisiaj działania oparte na gospodarce współdzielenia obecne są niemal we wszystkich dziedzinach i dotyczą samochodów, skuterów, rowerów, mieszkań, pracy, biur, a to tylko niektóre z przykładów.

Badanie internetowe potwierdza trend

To, że system wynajmu, wypożyczania, dzielenia się i ponownej sprzedaży znajduje coraz więcej zwolenników, potwierdza również reprezentatywna ankieta internetowa przeprowadzona w Niemczech na zlecenie dostawcy usług tekstylnych firmy Mewa.

 

W badaniu wzięły udział 1043 osoby w wieku od 16 do 60 lat, jak też ponad 500 menedżerów. Ponad połowa ankietowanych przyznała, iż użytkowanie rzeczy bez konieczności ich zakupu z biegiem czasu stało się stałym elementem ich strategii zakupowej. Dla dwóch trzecich spośród ankietowanych zasada wypożyczania – dzielenia się i odsprzedawania stanowi nawet nowy styl życia.

Zasada Textilsharing odciąża pracodawców

To, co funkcjonuje w życiu prywatnym, łatwo można przenieść także na grunt firmowy. Jak można to zrobić, pokazuje dostawca usług tekstylnych firma Mewa. Zasada „Mewa Textilsharing” oznacza możliwość wielokrotnego wykorzystania tekstyliów przemysłowych zamiast ich posiadania. W ten sposób firmom z wielu branż oferowana jest m.in. różnorodna odzież robocza i ochronna w ramach nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska naturalnego systemu wielokrotnego użytku, co pozwala odciążyć pracodawców w ich działalności.

 

Mewa oferuje pakiet pełnej usługi, w ramach którego odzież robocza i ochronna jest dostarczana do firm, a po jej użyciu jest odbierana i prana w sposób przyjazny dla środowiska i ponownie dostarczana użytkownikom. Usługa taka obejmuje dostawę, przechowywanie i konserwację tekstyliów, jak również dobór rozmiarów, naprawy uszkodzonych elementów odzieży oraz kontrolę jakości. Koszty są tutaj przejrzyste i można je zaplanować. Każdy użytkownik po praniu zawsze otrzymuje tę samą odzież, której używał wcześniej. To ważny aspekt, bowiem w razie potrzeby mogą być częściowo dokonane indywidualne zmiany w elementach odzieży. Zastosowanie kodu kreskowego gwarantuje, że użytkownik zawsze otrzyma ten sam komplet odzieży, który nosił przed jej upraniem.

 

Z badania trendów przeprowadzonego przez firmę Mewa wynika, iż obecnie w Niemczech już 24% ankietowanych pracodawców korzysta z takiej możliwości. Niemal 27% wszystkich respondentów chętnie widziałoby natomiast możliwość zaopatrywania ich w niezbędne tekstylia przemysłowe przez dostawcę usług tekstylnych. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zasadą współdzielenia (Sharing) odzieży roboczej i ochronnej jest zdaniem niemal 63% respondentów fakt, iż „nie trzeba się troszczyć naprawy”.

 

Certyfikowani dostawcy usług tekstylnych zapewniają użytkownikom nie tylko bezpieczną pod względem higienicznym odzież, ale także gwarantują, że jej pranie i czyszczenie odbywa się w sposób możliwie energooszczędny i przyjazny dla środowiska.

Badanie trendów przeprowadzone przez firmę Mewa "Przyszłościowa rola zasady współdzielenia (Sharing) w społeczeństwie ery cyfrowej"

Na potrzeby tego badania firma badawcza Bonsai Research przeprowadziła w listopadzie i grudniu 2021 r. w Internecie dwie reprezentatywne ankiety wśród 1043 obywateli Niemiec w wieku od 16 do 60 lat oraz wśród 576 decydentów z różnych firm. Badanie przeprowadzono pod kierunkiem prof. Petera Wippermanna, Trendbüro, 2022 r.

 

Źródło: Mewa

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).