Mercedes obecny na Master Truck Show 2021 | MOTOFAKTOR

Mercedes obecny na Master Truck Show 2021

person Adrian Januszkiewicz 26/07/2021

W weekend 16-18 lipca na Master Truck Show część atrakcji przygotowała Grupa Wróbel i Mercedes-Benz Trucks Polska.

Na ten weekend kierowcy zawodowi i fani ciężarówek czekają cały rok – w połowie lipca mają jedyną okazję spotkać się, wymienić doświadczeniami, wspólnie się bawić i cieszyć oczy wyjątkowymi pojazdami. Na płycie lotniska w Nowej Polskiej Wsi pod Opolem stanęło w tym roku niemal 1000 pojazdów ciężarowych, przyciągających wzrok fantastycznymi grafikami.

 

Wśród nich pojawiło się też stoisko pod znakiem trójramiennej gwiazdy, którego gospodarzem był dealer Mercedes-Benz Trucks Polska – firma Grupa Wróbel. Dominującym elementem ekspozycji był nowy Actros jako pojazd demonstracyjny SmartTruck – nagrodzony w 2019 roku statuetką Master Truck of the Year.

 

W tym roku na gości czekał też wyjątkowy duet kierowców pojazdów ciężarowych i znanych influencerów – Kate TruckDriverka i Adrian Trucker Packer, czyli SmartTeam, testujący w kolejnym już sezonie możliwości technologiczne nowego Actrosa na przykładzie SmartTrucka. Po udanej zeszłorocznej akcji, w tym roku ambasadorzy SmartTrucka od kilku miesięcy kontynuują testy, jeżdżąc nim po Polsce i spotykając się z kierowcami zarówno w “realu”, jak i na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dla wielu z nich jednak dopiero Master Truck Show był okazją do dłuższych rozmów i wspólnej zabawy, a także do bliższego zapoznania się ze SmartTruckiem.

Kate i Adrian odpowiadali na liczne pytania, dzielili się z kierowcami swoimi doświadczeniami w zawodzie i prezentowali rozwiązania technologiczne w SmartTrucku. Warto było uważnie ich słuchać, bo jedną z atrakcji stanowił quiz wiedzy o nowym Actrosie, z nagrodami w postaci trakerskich gadżetów Mercedes-Benz Trucks. Żeby je zdobyć, trzeba było m.in. wiedzieć, jaką nazwę noszą tablety zastępujące lusterka i ile ich jest, czy system Active Brake Assist wykonuje hamowanie pełne czy częściowe, z jaką maksymalną prędkością można jechać w trybie Economy, jakie systemy zastosowane w nowym Actrosie wpływają na mniejsze zużycie paliwa i wiele innych. Chętnych nie brakowało i choć niektóre pytania okazały się wcale niełatwe, wszystkie nagrody zostały rozdane.

Przez cały gorący weekend na stoisku przygotowanym przez Grupę Wróbel na gości czekały także inne atrakcje – takie jak… salon fryzjerski, punkt zmywalnych tatuaży, animacje dla dzieci oraz oczywiście catering z grillem i zimną lemoniadą. Można też było potrenować wspólnie z Adrianem Truckerem Pakerem i zrobić sobie z całym SmartTeamem pamiątkowe zdjęcia polaroidem.

 

Kulminację stanowił jednak tradycyjny konkurs przeciągania ciągnika liną – w tym roku był to oczywiście SmartTruck. Do zmagań stanęły dwie drużyny kobiece: Stalowe Magnolie i Kobry, oraz dwie męskie: Różowe Motylki i Gumisie – wszystkie świetnie poradziły sobie z zadaniem, a szybciej wykonały je Kobry i Różowe Motylki. Nagrody trafiły do wszystkich uczestników tej konkurencji, a stanowiły je zestawy gadżetów z trójramienną gwiazdą.

Tegoroczny Master Truck Show w Nowej Polskiej Wsi przyciągnął tysiące odwiedzających, którzy podziwiali pojazdy poddane niezwykłym metamorfozom. Kolejna taka okazja dopiero za rok.

 

Źródło: Daimler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).