Mazda opracowała buty dla kierowców | MOTOFAKTOR

Mazda opracowała buty dla kierowców

person Adrian Januszkiewicz 18/12/2021

Wraz z producentem markowej odzieży sportowej Mizuno, Mazda stworzyła sneakersy w stylu Kodo.

Dzięki wspólnej pasji do doskonałych osiągów i myśleniu w kategoriach klienta, Mazda i Mizuno połączyły siły, aby stworzyć wyjątkową parę butów do jazdy samochodem: w 2022 roku do sprzedaży trafi ich pierwszy produkt, mocno osadzony w wyścigowej tradycji i skoncentrowany na przyjemności prowadzenia.

Styl

Limitowana edycja nie jest przeznaczona wyłącznie do jazdy samochodem – dzięki swojej minimalistycznej stylistyce ta wysoka cholewka robi również duże wrażenie podczas chodzenia, zaspokajając popyt na monochromatyczne projekty. Aby uzyskać tak stonowaną kolorystykę, połączono szarą nubukową skórę syntetyczną i czarną cielęcą skórę z włóknem syntetycznym. Wzór inspirowany jest filozofią projektową Mazdy „Kodo – Dusza Ruchu”, która opiera się na płynnych formach i eleganckim niedopowiedzeniu. Zespoły projektowe uważnie przyglądały się każdemu szczegółowi, aby uzyskać idealną równowagę między estetyką a funkcjonalnością.

 

Od samego początku nadrzędnym celem było osiągnięcie doskonałej symbiozy pomiędzy kierowcą, butem i pojazdem. Dla Mazdy przyjemność prowadzenia i uczucie Jinba-Ittai – jedności pomiędzy jeźdźcem i koniem, pomiędzy kierowcą i pojazdem – jest zawsze w centrum wszystkiego, co robi. Wniesienie tych samych cech do obuwia do jazdy samochodem wymagało zastosowania zaawansowanych technologii, drobiazgowej dbałości o szczegóły i zdecydowanie „humanocentrycznego” podejścia do projektowania. Wykorzystując swoją wiedzę z zakresu konstruowania pojazdów, projektanci Mazdy stworzyli but o pięknych proporcjach i wysokiej jakości wykończenia, który wzbudza emocje w podobny sposób, jak samochód Mazdy.

Technologia

Buty do jazdy projektu Mazdy i Mizuno nie tylko ładnie wyglądają, ale według zapewnień również zapewniają wysokie właściwości do prowadzenia samochodu. Technologia okrągłej podeszwy buta wspomaga delikatny i kontrolowany nacisk na pedały. Dzięki temu but daje dużo czucia i przekazuje użytkownikowi natychmiastową informację zwrotną na temat osiągów i zachowania samochodu. Podeszwa zewnętrzna jest wzorowana na opływowym, trójwymiarowym kształcie samochodu wyścigowego, dzięki czemu łączy komfort z optymalną przyczepnością do pedałów – dla większej stabilności i zwinności w każdych warunkach drogowych. Ponadto, stopy są wspierane przez siatkę o gęstej strukturze, która zapobiega deformacji buta. Wspierająca struktura zapobiega również zmęczeniu nóg kierowcy i skurczom stóp. Efektem końcowym jest maksymalny komfort, nawet na długich trasach.

Komfort nie kończy się po wyjściu z samochodu. Mazda zadbała o to, aby buty do jazdy były również doskonałym obuwiem do chodzenia. Podczas gdy większość butów wyścigowych i do jazdy samochodem bazuje na twardych i cienkich podeszwach, aby osiągnąć reaktywność, ten model wykorzystuje do amortyzacji opatentowaną przez Mizuno technologię Center of Balance. Podłużne żłobienia zastosowane w podeszwie środkowej zapewniają lepszą amortyzację w codziennym użytkowaniu bez wpływu na subtelne wyczucie pedałów, co pozwala na bardziej precyzyjną i bezpieczną jazdę. Efektem końcowym jest but, który łączy w sobie zwiększone wrażenia z jazdy i funkcjonalność na co dzień – a wszystko to przy zachowaniu stylowego i eleganckiego wyglądu.

 

Gdy w japońskim internetowym serwisie Makuake ruszyły zamówienia, fani marki Mazda nie mogli się doczekać, aby dostać w swoje ręce jedną z zaledwie 1350 par. W ciągu kilku dni kolekcja została całkowicie wyprzedana, a szczęśliwi klienci z niecierpliwością oczekują na dostawę swoich nowych butów do jazdy.

 

Źródło: Mazda

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).