MaXgear już 15 lat na rynku | MOTOFAKTOR

MaXgear już 15 lat na rynku

person Redakcja 13/09/2021

MaXgear, będący marką własną Auto Partner SA, jest już na rynku 15 lat. Warto przybliżyć jego owocną historię.

Był rok 2006. Firma Auto Partner istniała na rynku już 13 lat, od 1993 roku. To właśnie w tym roku – szczęśliwych trzynastych urodzin – zostaje zrealizowany plan stworzenia marki własnej części MaXgear.

 

Początki nie były proste – potrzebny był pomysł na nazwę oraz linia produkcyjna, która stworzy produkt, jaki zakładano, potem kontrola jakości, logistyka i zastrzeżenie znaku towarowego. Małymi krokami, w bardzo okrojonym składzie, zaczęła się mrówcza praca od podstaw nad stworzeniem marki, która dziś ma ponad 35 tysięcy referencji.

 

Wykres osi czasu:

 

 • 2006 – utworzenie marki MaXgear i wprowadzenie pierwszych produktów na rynek
 • 2007 – pierwsze targi z udziałem marki
 • 2008 – zastrzeżenie znaku towarowego MaXgear, ilość referencji wzrosła do 1 000
 • 2009 – dołączenie oferty do katalogu TecDoc, Integra, Nextis; oferta MaXgear zawiera już ponad 5 000 części
 • 2013 – katalog MaXgear zawiera 10 000 referencji
 • 2014 – przeniesienie siedziby firmy Auto Partner SA do nowego centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu o powierzchni 20 tys. m2 oraz ekspansja na rynek europejski
 • 2016 – zmiana logotypu marki
 • 2017 – ponad 20 000 referencji części MaXgear
 • 2019 – partnerstwo załogi TVN TURBO RALLY TEAM Łukasz Byśkiniewicz i Zbyszek Cieślar
 • 2020-2021 – główny partner załogi TVN TURBO RALLY TEAM Byśkiniewicz i Cieślar
 • 2021 – oferta przekracza 35 000 referencji, jubileusz 15-lecia istnienia.

 

Pierwsze produkty MaXgear, które pojawiły się w sprzedaży w 2006 roku, to pompy wspomagania, a jeszcze pod koniec pierwszego roku oferta poszerzyła się o pompy elektryczne paliwa, cewki zapłonowe oraz sprzęgła wiskozowe. Dwa lata później do oferty zostają dołączone klocki, tarcze i zaciski hamulcowe, a także przeguby, amortyzatory zawieszenia i łożyska.

 

Rok 2009 to kolejne poszerzenie asortymentu, tym razem o filtry, elementy rozrządu, a rok później dołączają do katalogu następne elementy układu zawieszenia i sprężyny.

 

2013 to rok wprowadzenia do sprzedaży akumulatorów MaXgear, których katalog jest bardzo intensywnie poszerzany i rozwijany o nowe typy, np. akumulatory start-stop czy motocyklowe; akumulatory MaXgear stanowią trzon sprzedaży w okresie jesienno-zimowym.

 

W 2017 roku wjeżdżają na stany magazynowe pierwsze elementy z układu chłodzenia i klimatyzacji.

 

Oferta, wraz z rozwojem motoryzacji, jest nieustannie poszerzana o nowe referencje, pokrywając tym samym prawie cały park maszynowy w Europie. W każdym miesiącu przybywa nowych referencji do kolejnych modeli samochodów, pojawiają się dodatkowe akcesoria, a także produkty z chemii samochodowej czy warsztatowej. Oferta aftermarketowa MaXgear nieustannie podąża za rozwojem rynku.

 

Od 2014 roku MaXgear jest obecny nie tylko na rynku Polskim, ale także poza naszymi granicami. Od samego początku był bardzo mocną marką na rynku czeskim, stopniowo zdobywał uznanie na rynkach wschodnich, a także w Niemczech czy Austrii.

 

Od kilku lat Auto Partner SA bardziej ukierunkował swą działalność na zagranicę, widząc znaczne zapotrzebowanie na rynkach krajów Europy Zachodniej. Aktualnie części MaXgear obecne są w ponad 20 krajach.

Co przesądziło o sukcesie rozwoju marki MaXgear? Uznanie marki ma wiele podstaw – szeroka i nieustannie rozwijana oferta, bardzo dobry stosunek jakości do ceny, ale przede wszystkim jakość, która gwarantuje nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również daje pewność długiej eksploatacji i niezawodności. Sprzyja temu bardzo staranny dobór dostawców i wnikliwa kontrola na wielu etapach produkcji. Wszystkie części zamienne do samochodów są również wytwarzane z zastosowaniem restrykcyjnych norm ekologicznych, gdyż losy naszego globu nie są MaXgear obojętne.

 

Zaufanie klientów jest dla MaXgear największą nagrodą – ponad 35 tysięcy referencji i ciągły rozwój marki są odpowiedzią na potrzeby rynku, czyli klienta, który wybiera części MaXgear za ich jakość i pewność. Właśnie to przekonanie jest największą nagrodą MaXgear w roku, w którym obchodzi jubileusz 15 lat istnienia na rynku.

 

Marka życzy sobie zapału na kolejne lata rozwoju marki oraz klientów wybierających części MaXgear.

Czy wiesz, że…

Nazwa MaXgear to nie wymysł agencji reklamowej czy jakiegoś guru od marketingu, to po prostu kreatywny pomysł pracownika Auto Partner.

 

Gdy powstawała marka, ogłoszono w firmie konkurs dla pracowników na nazwę nowego brandu, i tak w wyniku nadesłanych prac została wyłoniona najlepsza nazwa – MaXgear.

 

Artykuł sponsorowany przez Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).