MAHLE z dobrą ocenę klimatyczną | MOTOFAKTOR

MAHLE z dobrą ocenę klimatyczną

person Redakcja 23/03/2023

Organizacja non-profit Carbon Disclosure Project (CDP) uhonorowała Grupę MAHLE za działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

 

 

 

W niedawno opublikowanym rankingu CDP 2022 MAHLE otrzymało ocenę B w dziedzinie ochrony klimatu („Climate Change ”). W obszarze zaopatrzenie w wodę („Bezpieczeństwo Wodne”) ocena poprawiła się do „B-” w porównaniu z rokiem poprzednim. W porównaniu z innymi firmami z branży MAHLE plasuje się powyżej średniej. Zgodnie ze szczegółową i niezależną metodologią CDP, firmy, które otrzymały ocenę „B”, zajęły się wpływem swojej działalności na środowisko i podjęły odpowiednie działania w celu jego ograniczenia zgodnie z celem klimatycznym 1,5°C.

 

Georg Dietz, członek zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za zrównoważony rozwój, zarządzanie środowiskiem i bezpieczeństwo pracy
Georg Dietz, członek zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za zrównoważony rozwój, zarządzanie środowiskiem i bezpieczeństwo pracy, Fot. Andreas Pohlmann

Rating CDP potwierdza skuteczność strategii ochrony klimatu naszej firmy. To ważny sygnał dla naszych klientów i dostawców, ale także dla banków i inwestorów, którzy zwracają większą uwagę na aspekty zrównoważonego rozwoju i zielone finansowanie – powiedział Georg Dietz, członek zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za zrównoważony rozwój, zarządzanie środowiskiem i bezpieczeństwo pracy.

 

 

 

Kathrin Apel, Global Head of Sustainability, Occupational Safety and Environmental Management w Grupie MAHLE
Kathrin Apel, Global Head of Sustainability, Occupational Safety and Environmental Management w Grupie MAHLE, Fot. Wolfram Scheible

Ranking CDP jest wyrazem uznania dla naszej pracy i wysiłków zmierzających do wykorzystania zasobooszczędnych technologii, zrównoważonych produktów i nowoczesnych procesów produkcyjnych w celu wywierania coraz mniejszego wpływu na środowisko — wyjaśniła Kathrin Apel, Global Head of Sustainability, Occupational Safety and Environmental Management w Grupie MAHLE.

 

Na przykład ocena ochrony klimatu uhonorowała zewnętrzne testy emisji w zakresie 1 i 2 oraz zużycia energii w ramach raportowania zrównoważonego rozwoju. Ponadto w 2022 r. po raz pierwszy kompleksowo zbadano emisje w całym łańcuchu wartości. W przypadku zaopatrzenia w wodę wysiłki MAHLE w zakresie analizy globalnych zagrożeń związanych z niedoborem wody znalazły się wśród czynników wyróżniających się w rankingu.

 

Grupa technologiczna jest w pełni zaangażowana w realizację celów porozumienia klimatycznego z Paryża i wyznaczyła sobie jasne cele: do 2040 r. MAHLE będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w swojej produkcji. Grupa technologiczna osiągnęła już ważny kamień milowy na drodze do neutralności pod tym względem: od końca 2021 r. niemieckie lokalizacje są neutralne pod kątem emisji CO2 (zakres 1 i 2). MAHLE wyznaczyło również ambitne cele w zakresie redukcji emisji w łańcuchu upstream i wykorzystaniu produktów (zakres 3). Emisje w łańcuchu dostaw i podczas użytkowania produktów mają zostać zmniejszone o 28% do 2030 r.

Farma fotowoltaiczna Montblanc zasilająca zakład MAHLE w Hiszpanii, Fot. MAHLE

Niezależna organizacja Carbon Disclosure Project (CDP) z siedzibą w Londynie ma na celu stworzenie globalnej przejrzystości w zakresie emisji gazów cieplarnianych i wykorzystania zasobów wodnych. W 2022 roku swoje dane przekazało ponad 18 700 firm z ponad 90 krajów. To sprawia, że platforma danych CDP jest jednym z najbardziej wszechstronnych źródeł informacji istotnych dla środowiska na świecie. Rating CDP jest uważany za złoty standard korporacyjnej sprawozdawczości środowiskowej.

 

Źródło: MAHLE

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).