Mahle otwiera nowe centrum testowe w Stuttgarcie | MOTOFAKTOR

Mahle otwiera nowe centrum testowe w Stuttgarcie

person Adrian Januszkiewicz 31/03/2021

Firma Mahle uruchomiła nowe centrum testowe do zastosowań wodoru na terenie o powierzchni 1400 metrów kwadratowych w Stuttgarcie.

Firma Mahle zainwestowała w nowy obiekt około 2 mln euro, a planowana jest dalsza rozbudowa. Stanowiska posłużyć mają do testowania komponentów do ogniw paliwowych i silników o niemal zerowej emisji, zasilanych wodorem, w celu opracowania ekonomicznych i solidnych rozwiązań systemowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Około 100 pracowników pracuje nad projektami związanymi z wodorem w siedzibie Mahle w Stuttgarcie.

Nasze nowe centrum testowania wodoru to ważny krok i kolejny przykład udanego projektu transformacji firmy Mahle. W końcu testy w tym miejscu były do ​​tej pory powiązane tylko z silnikami spalinowymi. dr Martin Berger wiceprezes ds. Badań korporacyjnych i zaawansowanej inżynierii w Mahle

 

Działalność centrum testowego ma koncentrować się na opracowywaniu układów napędowych i komponentów do ciężkich pojazdów użytkowych. Mahle uważa, że wodór w ogniwach paliwowych i silnikach spalinowych jest ważnym wkładem w zrównoważony transport.

 

Dzięki temu nowemu centrum testowemu Mahle wzmacnia swoją działalność badawczo-rozwojową w tej dziedzinie. Jako członek Rady ds. Wodoru prowadzi również kampanie na szczeblu politycznym na rzecz promocji technologii wodorowej. Rada ds. Wodoru to globalna inicjatywa składająca się z czołowych przedsiębiorstw energetycznych, transportowych i przemysłowych, która opowiada się za wodorem jako podstawowym elementem dekarbonizacji całej gospodarki światowej.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).