Limity w przewozach drogowych z, do i przez Rosję | MOTOFAKTOR

Limity w przewozach drogowych z, do i przez Rosję

person Adrian Januszkiewicz 10/10/2022

Jak informuje Resort Infrastruktury, od dziś obowiązują ograniczenia w wykonywaniu międzynarodowych przewozów drogowych do, z i przez terytorium Rosji.

 

 

Zgodnie z postanowieniem Rządu Federacji Rosyjskiej wprowadzony został zakaz międzynarodowego przewozu drogowego towarów przez jej terytorium dla firm transportowych z krajów UE, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Norwegii. Przepisy tego postanowienia mają obowiązywać do 31 grudnia 2022 r.

 

Zakaz dotyczy realizacji przewozów: dwustronnych, tranzytowych oraz przewozów z lub na terytorium państwa trzeciego.

 

Pojazd należący do przewoźnika z jednego z ww. państw, znajdujący się w dniu wejścia w życie tego postanowienia na terytorium Rosji, powinien opuścić jej terytorium w ciągu 7 dni od dnia wejścia w życie tego postanowienia, to jest najpóźniej 17 października 2022 r.

 

Od zakazu wprowadzono wyjątki, które dotyczą: przewozów pocztowych; przewozów do i z Obwodu Kaliningradzkiego oraz przewozów towarów określonych w specjalnym wykazie władz rosyjskich.

 

Przeładunek towarów z pojazdów należących do przewoźników z państw objętych zakazem na pojazdy przewoźników rosyjskich i białoruskich oraz odwrotnie dopuszczony jest w wybranych strefach kontroli celnej znajdujących się na terytorium Rosji. Strefy takie mają znajdować się w następujących jednostkach administracyjnych:

 

  • Obwód Kaliningradzki (wszystkie jednostki terytorialne),
  • Obwód leningradzki (rejon miejski Wyborgu, rejon miejski Kingiszepski),
  • Obwód murmański (Murmańsk, okręg miejski Pieczeński, okręg Kola, okręg Kandalagski),
  • Obwód pskowski (Psków, rejon Siebieżski, rejon Peczorski, rejon Pytałowski),
  • Republika Karelii (rejon miasta Kostomukski, rejon Lachdenpoński, rejon Łochski, rejon Sortawalski),
  • Miasto Petersburg.

 

Na terytorium wskazanych powyżej jednostek administracyjnych możliwa ma być także wymiana przyczep lub naczep z pojazdów zagranicznych na pojazdy rosyjskie lub białoruskie i odwrotnie.

 

Ponadto ilość paliwa znajdującego się zbiornikach pojazdów przy wyjeździe z terytorium Rosji nie powinna przekraczać 200 litrów.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).