LG Energy Solution Wrocław patronem Tytularnym EV Experience | MOTOFAKTOR

LG Energy Solution Wrocław patronem Tytularnym EV Experience

person Adrian Januszkiewicz 7/06/2022

LG Energy Solution Wrocław został patronem tytularnym EV Experience, które odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. na Torze Modlin.

 

Poprzez organizację jazd testowych, szkoleń, warsztatów technicznych i sesji merytorycznych oraz wielu innych aktywności edukacyjnych, EV Experience będzie promować zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczną jazdę. Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) nawiązują strategiczną współpracę z Patronem Tytularnym: LG Energy Solution Wrocław. Podwrocławski park technologiczny stanowi pierwsze i zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Jednocześnie z ekspansją technologiczną i wydajnościową LG Energy Solution Wrocław angażuje się w działania promujące zrównoważony transport, dlatego zdecydowało się na partnerstwo w ramach EV Experience, które zmienia nazwę na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław.

 

W LG Energy Solution Wrocław od samego początku kreujemy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji. Od momentu rozpoczęcia działalności blisko 6 lat temu w Polsce, wyznaczamy trendy w branży automotive. Elektromobilność to nie tylko chwilowa moda, ale ważny kierunek rozwoju światowej gospodarki. Potwierdza to rosnące zapotrzebowanie na baterie – wyjaśnia Sukwon Choi, Prezes Zarządu LG Energy Solution Wrocław – Cieszymy się, że zostaliśmy partnerem EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, którego nadrzędnym celem jest promocja elektromobilności. Wpisuje się to w nurt podejmowanych przez nas starań, by kształtować odpowiedzialne względem klimatu postawy. Nasz wrocławski zespół ma okazję testować pojazdy elektryczne na co dzień, natomiast EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław umożliwi to zdecydowanie większej liczbie osób. Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu – dodaje Sukwon Choi.

 

Zapoczątkowana współpraca z LG Energy Solution Wrocław to najlepszy dowód, że promocja elektromobilności to jedno z ważniejszych zadań w procesie transformacji napędowej i dążeniu do neutralności klimatycznej. Z tego względu wraz z Patronem Tytularnym podejmujemy trud propagowania najlepszych europejskich doświadczeń poprzez możliwość zobaczenia i testowania pojazdów w pełni elektrycznych. Właśnie z tego powodu wspólnie przygotowujemy unikatowe w skali Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się już 24-25 czerwca na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

 

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to pierwsze w Polsce wydarzenie o unikalnej, nowoczesnej formule oraz skali. Zaprojektowane z myślą o osobach prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności, a także firm, które zapewniają nowoczesną mobilność pracownikom. W tym celu na Torze Modlin zaprezentowane zostaną najnowsze modele aut elektrycznych wszystkich dostępnych na polskim rynku marek. Uzupełnieniem e-mobilnego portfolio będą niezliczone i inspirujące warsztaty o tym, jak przestawić się na jazdę elektryczną i co należy wiedzieć o zeroemisyjnym transporcie.

 

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wejść na stronę: www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena dla wariantu jednoosobowego to 99 zł, a rodzinnego 149 zł. Bilet upoważnia do wstępu na obiekt Tor Modlin oraz możliwości korzystania z wielu jazd testowych samochodami elektrycznymi (zapisy na przejazdy próbne odbywać się będą na miejscu w dniu wydarzenia), jak też szeregu wykładów poświęconych tematyce elektromobilności. Podczas wydarzenia nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. W samo południe odbędzie się II Zlot EV Klub Polska – pojawią się setki samochodów elektrycznych. Ich właściciele, członkowie Klubu, będą dzielić się swoimi doświadczeniami z gośćmi. Przez cały dzień będzie możliwość testowania mikromobilności, e-skuterów, e-hulajnóg czy e-rowerów, jak również skorzystania z Food Trucków.

 

EV Experience to unikatowe wydarzenie na skalę Polski i Europy. Celem jest, by w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej nowych pojazdów elektrycznych, które będzie można testować na dwóch częściach toru w Modlinie – sportowej i praktycznej. To jedna z głównych zalet wydarzenia, ponieważ do tej pory nie było możliwości, by wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić samochody elektryczne, zwłaszcza w warunkach jazdy sportowej, jak też podnosząc umiejętności w bezpiecznej jeździe. Na potrzeby EV Experience przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje. Wśród tych najciekawszych można wymienić m.in. drugi zlot pojazdów elektrycznych czy mistrzostwa w klasie seryjnych samochodów elektrycznych EV Klub Polska Cup – komentuje Łukasz Lewandowski, koordynator Fundacji EV Klub Polska.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl.

Bonus dla czytelników

Specjalnie dla naszych czytelników została przygotowana specjalna pula biletów z unikalnym kodem zniżkowym na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. 50-proc. rabat można wykorzystać wchodząc na stronę www.evexp.pl w sekcję „Kup bilet”. Kod rabatowy podany poniżej należy wpisać przy zakupie.

 

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).