Łatwiejsze zamawianie części przez Allegro | MOTOFAKTOR

Łatwiejsze zamawianie części przez Allegro

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2020

Allegro optymalizuje proces zakupów części zamiennych poprzez wykorzystanie danych TecDoc.

Allegro prowadzi rynek internetowy, na którym ponad 117 000 sprzedawców oferuje produkty we wszystkich najważniejszych kategoriach, w tym w motoryzacji, modzie, domu i ogrodzie, elektronice, książkach i artykułach kolekcjonerskich, produktach dla dzieci oraz zdrowiu i pielęgnacji ciała. Każdego miesiąca serwis allegro.pl odwiedza 20 milionów klientów, co stanowi 80% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce.

 

Kolejnym krokiem w optymalizacji procesu zakupowego, właśnie wprowadzonym przez firmę, jest nowa funkcja dla klientów zainteresowanych zakupem części zamiennych za pośrednictwem platformy. Dlatego serwis Allegro połączył siły z firmą TecAlliance, która oferuje TecDoc Catalogue – jeden z najbardziej kompleksowych katalogów części zamiennych na świecie dla niezależnego wtórnego rynku motoryzacyjnego.

W porównaniu do innych krajów europejskich, Polska charakteryzuje się starszą flotą samochodową niż kraje zachodnie, takie jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, lecz w mniejszym stopniu niż średnia europejska. Przede wszystkim starsze samochody wymagają częstszych napraw. Właściciele starszych pojazdów częściej szukają oszczędności, tak aby naprawa pojazdu nie przekroczyła jego wartości. Poszukiwanie oszczędności, świadomość i ogólny dostęp do wiedzy oznacza, że zakupy internetowe nawet w przypadku specjalistycznych części samochodowych rozwijają się dwa razy szybciej niż istniejące kanały dystrybucji. Naszą misją jest stworzenie najlepszego procesu zakupowego dla naszych klientów. Ogromna większość z nich to entuzjaści, ale również zawodowi mechanicy, warsztaty i zwyczajni użytkownicy samochodów. Przemysław Kasprzak kierownik jednostki biznesowej (kategoria części samochodowe) w Allegro

Właściwy wybór w oparciu o dane wysokiej jakości

Standard danych TecDoc został wprowadzony przez firmę TecAlliance ponad 25 lat temu w celu stworzenia jednolitego formatu danych do gromadzenia, publikacji i dystrybucji wysokiej jakości informacji na temat części zamiennych. Baza danych TecDoc zawiera precyzyjne i kompleksowe informacje dotyczące produktów i pojazdów, które pozwalają na szybką i łatwą identyfikację części zamiennej dla konkretnego pojazdu.

Niepewność i ryzyko stanowią dużą przeszkodę przy kupowaniu części zamiennych w internecie. Przeprowadzone badanie wykazało, że 40% kupujących części zamienne – zwykłych użytkowników lub nawet mechaników – obawia się niezgodności produktu z ich samochodem oraz problemów wynikających z zakupu niewłaściwej części. Dlatego chcieliśmy, aby nasi klienci dysponowali wszelkimi informacjami potrzebnymi podczas kupowania części zamiennych za pośrednictwem naszej platformy. Udostępniając dane TecDoc, firma TecAlliance oferuje duże wsparcie w postaci kompleksowej bazy danych obejmującej dane referencyjne pojazdów, dane dotyczące części oryginalnych oraz, w wymaganych przypadkach, bazę danych VIO (Vehicle in Operation; pojazdy w użyciu). Największe korzyści dla nas to szeroki zakres danych TecDoc, liczba uwzględnionych producentów i marek oraz powiązania produkt-pojazd. Przemysław Kasprzak

 

Dzięki integracji danych TecDoc klienci serwisu Allegro mogą uzyskać dostęp do szczegółowych danych technicznych produktów, takich jak wymiary, zamienniki, lista modeli, do których pasuje dana część, itd. Mogą sprawdzić, czy dana część będzie pasować do ich samochodu oraz zweryfikować decyzję o zakupie w oparciu o konkretne dane.

Możemy obniżyć stopień niepewności kupującego oraz ryzyko wybrania niewłaściwej części. Profesjonalni nabywcy mogą obniżyć koszty i przyspieszyć proces zamawiania części. Warto również w tym miejscu wspomnieć, że integracja bazy danych stanowi również korzyść dla samych sprzedających, którzy mogą szybciej i łatwiej udostępniać swoje oferty online. To wszystko prowadzi do znacznie lepszego procesu zakupowego dla każdej grupy użytkowników serwisu allegro.pl. Przemysław Kasprzak

 

Źródło: TecAlliance

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).