Ładowarki Webasto do hybrydowych ciężarówek Scanii | MOTOFAKTOR

Ładowarki Webasto do hybrydowych ciężarówek Scanii

person Adrian Januszkiewicz 29/04/2020

Scania rozpoczyna sprzedaż w całej Europie ciężarówek z napędem plug-in hybrid, oferowanych opcjonalnie wraz ze stacjami ładowania Webasto.

Webasto jest partnerem systemowym Scanii, która wprowadza na rynek nowy model hybrydowej ciężarówki z funkcją ładowania akumulatora (plug-in hybrid). Aby zapewnić nabywcom optymalną infrastrukturę ładowania, w momencie zakupu nowego pojazdu klienci mogą zamówić także ładowarki Webasto Pure lub Webasto Live.

 

Oba urządzenia mają moc 22 kW i są wyposażone w kabel o długości do 7 metrów, a za ich instalację odpowiadają wykwalifikowani elektrycy. Kompleksowa usługa Webasto obejmuje także wstępną analizę terenu, na którym ładowarki mają być zamontowane. W jej ramach specjalista Webasto sprawdza warunki na miejscu, w tym dostępne przyłącza do sieci energetycznej.

 

Aby eksploatacja ciężarówek z napędem plug-in hybrid była jak najbardziej korzystna i ekologiczna, powinno się je ładować z sieci energetycznej. Dzięki temu mogą ruszać z miejsca oraz poruszać się z niewielką prędkością, na przykład w korku, w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

 

Hybrydowe ciężarówki Scanii wykorzystują system hamowania rekuperacyjnego, który odzyskuje energię kinetyczną i magazynuje ją w baterii. Hamowanie rekuperacyjne ma zwiększać wydajność pojazdu, ale nie jest wystarczające do długotrwałego napędzania ciężarówki w trybie elektrycznym. Dlatego aby pojazd mógł ograniczyć emisję spalin w mieście, warto przed opuszczeniem bazy w pełni naładować baterię trakcyjną przy pomocy profesjonalnej stacji ładowania.

 

Stacja Webasto o mocy 22 kW ma pozwolić naładować baterię pojazdu Scanii w 20 minut. Ciężarówka może korzystać także z dodatkowych doładowań w czasie użytkowania, na przykład podczas przerw spowodowanych załadunkiem i rozładowaniem towaru.

 

Korzystanie z konwencjonalnego gniazdka elektrycznego nie jest rekomendowane, gdyż nie są one dostosowane do długotrwałego ładowania samochodów elektrycznych. Może to doprowadzić do przegrzania gniazdka, co grozi pożarem.

 

Stacje ładowania Webasto, według zapewnień producenta, są kompatybilne ze wszystkimi samochodami elektrycznymi, wyposażonymi we wtyczkę Type 2. Jest łatwa w użyciu i praktyczna ze względu na przymocowany na stałe kabel.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).