Konfederacja Lewiatan chce w ustawie poprawki o podwyżce opłat za przeglądy | MOTOFAKTOR

Konfederacja Lewiatan chce w ustawie poprawki o podwyżce opłat za przeglądy

Konfederacja Lewiatan apeluje do komisji infrastruktury o poprawkę do procedowanego projektu ustawy, która wprowadzi waloryzację opłaty za badania techniczne pojazdów.

 

Od blisko 18 lat opłata za badania techniczne pojazdów nie była zmieniana, a sytuacja ekonomiczna przedsiębiorców, którzy prowadzą SKP wygląda coraz gorzej.

 

Branża stacji kontroli pojazdów (SKP), gdzie obowiązują ceny urzędowe, nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez natychmiastowego podwyższenia opłaty za badania techniczne pojazdów. Niestety, apele środowiska przedsiębiorców spotkały się z niezrozumieniem i odmową resortu infrastruktury. Dlatego apelujemy do posłów, aby w czasie posiedzenia komisji infrastruktury, zgłosili poprawkę do ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wprowadziłaby ustawową waloryzację opłaty – mówi Krzysztof Kajda, radca prawny, zastępca dyrektora generalnego (szef pionu ekspertyzy) Konfederacji Lewiatan.

 

O podwyższenie opłaty za badania techniczne samochodów zaapelowali wcześniej związkowcy i pracodawcy w Radzie Dialogu Społecznego. Partnerzy społeczni postulują również m.in. ograniczenie zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym do niezbędnych, związanych z implementacją do polskiego systemu prawnego unijnej dyrektywy w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep.

 

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).