Kompaktowy system oczyszczania powietrza Webasto | MOTOFAKTOR

Kompaktowy system oczyszczania powietrza Webasto

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2020

Webasto wprowadza na rynek nowe, błyskawicznie działające systemy oczyszczania powietrza z filtrem HEPA.

Systemy HFT 300 i HFT 600 można zamontować i dopasować do wnętrza wszystkich rodzajów pojazdów, na przykład karetek, autobusów czy tramwajów. Ich możliwości oczyszczania powietrza obejmują cząstki mniejsze niż 0,3 mikrometra, w tym wirusy, bakterie, aerozole i kurz.

 

Nowe systemy filtrujące, według zapewnień producenta, oczyszczają od pięciu do dziesięciu metrów sześciennych powietrza na minutę. Tym samym spełniają normy dla filtrów HEPA klasy H14 oraz wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz Europejskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ecdc).

 

Stopień oczyszczenia wynosi do 99,995%. W karetkach i pojazdach ratunkowych filtry te używane w połączeniu ze sprzętem ochrony osobistej znacząco zmniejszają ryzyko zarażenia wśród personelu medycznego i pacjentów.

W ofercie Webasto znajdują się dwa warianty filtrów o długości 60 cm i 120 cm do pojazdów o różnej wielkości wnętrza. Ich możliwości oczyszczania powietrza wynoszą odpowiednio 300 lub 600 metrów sześciennych na godzinę. Do obsługi większych przestrzeni można uruchomić jednocześnie kilka takich urządzeń.

HFT 300 i HFT 600 mają średnicę 20 cm i są bardzo lekkie – ważą 3,1 kg oraz 5,5 kg. Można je ustawić lub zamocować w dowolnej pozycji, również przy użyciu specjalnie dopasowanych wsporników montażowych firmy Webasto, dzięki którym montaż trwa tylko 30 minut. System wymaga podłączenia do gniazdka 12 V lub 24 V. Wymiana filtrów jest prosta i nie stwarza ryzyka zakażenia.

 

Nowe systemy oczyszczania powietrza Webasto mają być dostępne w sieci dealerskiej marki w Europie od sierpnia 2020 roku.

 

Źródło: Webasto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).