Kolejny piec na zużyty olej | MOTOFAKTOR

Kolejny piec na zużyty olej

person Adrian Januszkiewicz 3/04/2019

26 marca br. patrol referatu ds. Kontroli Środowiska stołecznej straży miejskiej realizował zgłoszenie mieszkańca, które dotyczyło warsztatu samochodowego na terenie Bielan.

Na miejscu kontroli funkcjonariusze znaleźli piec przystosowany do spalania oleju przepracowanego, odpady komunalne zmieszane z odpadami niebezpiecznymi oraz trzy pojazdy których cechy wskazywały, że są wrakami.

 

Właściciel warsztatu został poinformowany, że spalanie oleju odpadowego jest nielegalne. Palenie oleju przepracowanego powoduje powstawanie związków chemicznych i spalin o bardzo silnym działaniu trującym, rakotwórczym i mutagennym – powodując olbrzymie szkody zdrowotne u nieświadomych tego ludzi.

 

W związku z zaistniałą sytuacją wydano polecenie uporządkowania terenu (magazynowania odpadów zgodnie z obowiązującym przepisami prawa, wyczyszczenie pieca). Wyznaczono termin ponownej kontroli, dodatkowo właściciel został ukarany trzema surowymi sankcjami karnymi.

 

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).