Kolejne wyzwania w Dacii Duster Elf Cup | MOTOFAKTOR

Kolejne wyzwania w Dacii Duster Elf Cup

W drugi weekend czerwca rozpoczyna się III edycja Dacia Duster Elf Cup. Podobnie jak poprzednio Partnerem Tytularnym tego pucharu została marka Elf.

Dacia Duster Elf Cup to lokalna inicjatywa skierowana do amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w profesjonalnym motorsporcie. Organizatorzy postawili na niezwykle wymagający, ale też zapewniający niebywałe wrażenia cykl cross-country. Od samego początku rywalizacje te włączone są do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Nowością w tym sezonie jest zaliczenie części punktów do Pucharu Świata FIA Cross-Country.

 

Przed wyzwaniami stoją nie tylko kierowcy i piloci, ale też inżynierowie i mechanicy modyfikujący cywilne Dacie Duster do specyfikacji wyczynowej S2. Obejmują one podstawowe elementy, jak silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu czy chłodzenia. Przy takich projektach niezbędna jest współpraca z doświadczonym producentem olejów silnikowych, przekładniowych i środków eksploatacyjnych.

Marka Elf od dawna angażuje się w sporty motorowe, od jednośladów i quadów, poprzez samochody rajdowe i wyścigowe, po pojazdy ciężarowe. Zdobyte w ten sposób doświadczenia pozwalają nam na opracowanie najwyższej jakości produktów, które wprowadzamy na rynek detaliczny. Takie działania procentują w postaci zaufania do naszych produktów tak mechaników, jak i kierowców. Świadczy o tym rosnąca sprzedaż, której dynamika zauważalna jest od rozpoczęcia współpracy w ramach Dacia Duster Elf Cup.

Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska - Ewa Kalinowska

 

Overlimit, firma zajmująca się przygotowaniem Dacii Duster do sezonu pucharowego, korzysta z bogatych doświadczeń Krzysztofa Hołowczyca. Wspólnie z inżynierami marki Elf dobierana jest specyfikacja produktów. W nadchodzącym sezonie również tworzy je zestaw: olej silnikowy Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30, olej przekładniowy Total Transmission Dual 8 FE 80W-90, płyn do skrzyni biegów TransElf NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego ElfMatic G3, płyn do układu hamulcowego Elf Frelub 650 oraz płyn do układu chłodzenia CollElf Auto Supra -37 st. C.

 

Tak wyposażone Dacie Duster poddane zostaną próbom podczas czterech rund w Polsce oraz jednej na Węgrzech. W panujących na trasie ekstremalnych warunkach muszą zapewnić optymalną ochronę zarówno samochodom, jak i załogom. Co ciekawe, użyte produkty nie różnią się składem od tych dostępnych na rynku detalicznym.

W świecie sportów motorowych nasze drogi z Renault niejednokrotnie się już przeplatały. Działamy także lokalnie, dlatego propozycję dołączenia do Dacia Duster Elf Cup można by uznać za krok naturalny, niemniej dziękuję organizatorom za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem. Cieszę się, że po raz trzeci z rzędu zostaliśmy Partnerem Tytularnym tej serii wyścigów. Nie traktujemy tego jako rutyny, wciąż towarzyszy nam ta sama ekscytacja, bo świetnie przygotowanym zawodnikom i samochodom muszą dorównać nasze produkty.

dyrektor generalny Total Polska - Benoit Pimont

Kalendarz Dacia Duster Elf Cup 2019:
  • I Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych: 7-9 czerwca,
  • Polskie Safari: 2-4 sierpnia,
  • Baja Poland: 29 sierpnia-1 września,
  • Baja Szczecinek: 21-22 września,
  • Raid of Champions: 8-10 listopada.

 

Źródło: Total

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).