Kolejne modele Audi RS na oponach Hankook | MOTOFAKTOR

Kolejne modele Audi RS na oponach Hankook

person Adrian Januszkiewicz 5/11/2020

Hankook wyposaża nowe Audi RS 6 Avant i Audi RS 7 Sportback w opony UHP od momentu wprowadzania tych modeli na rynek.

Dzięki potężnym silnikom o mocy 441 kW (600 KM) dwa nowe modele Audi potrzebują zaledwie 3,6 sekundy na sprint od 0 do 100 km/h. A mimo to, jako samochody sportowe nadal oferują przestrzeń i komfort dla całej rodziny.

 

Równie wysokie standardy spełniają ich opony, które oprócz standardowych dla branży testów dopuszczających opony RS, muszą dodatkowo wytrzymać dziesięć okrążeń na legendarnym torze Nordschleife Nürburgring przy maksymalnej możliwej prędkości. Przejście takiego testu gwarantuje solidną konstrukcję opony, ale musi ona jednocześnie zapewniać komfort jazdy w innych warunkach.

 

Oba nowe modele Audi RS będą wyposażone w opony Hankook Ventus S1 evo 3 275/35 ZR21 (103Y) XL AO lub opcjonalnie w 285/30 ZR22 (101Y) XL AO. Aby zapewnić bezpieczną jazdę zimą, Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback mogą być również wyposażone w opony Winter i*cept evo 2, 245/40 R21 100V XL AO lub 285/30 R22 101W XL AO.

Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback to połączenie imponujących osiągów i przydatności do codziennego użytku. To samo można powiedzieć o naszych oponach premium. Jako wieloletni partner Audi, wyposażamy już wiele mocnych modeli tych samochodów i jesteśmy bardzo dumni, że nasze produkty po raz kolejny zrobiły wrażenie na Audi Sport GmbH. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe

 

Hankook Ventus S1 evo 3

Ventus S1 evo 3 posiada stopkę o wysokiej wytrzymałości, która w połączeniu ze wzmocnioną ścianą boczną zapewniać ma nie tylko sportowe i dynamiczne prowadzenie, ale także pełną kontrolę jazdy, stabilność liniową i precyzję kierowania, szczególnie przy dużych prędkościach. Ponadto dwuwarstwowa osnowa i zastosowanie specjalnego, aramidowego materiału kompozytowego minimalizować mają odkształcanie się opony podczas jazdy powyżej 300 km/h nawet o 60% w porównaniu z poprzednio używanymi materiałami. Nowa mieszanka bieżnika, w której zastosowano wysokowydajne żywice naturalne, zapewniać ma niezbędną przyczepność przy doskonałej trakcji i skuteczności hamowania zarówno na nawierzchniach suchych, jak i mokrych.

 

Hankook Winter i*cept evo²

Kolejnym istotnym zagadnieniem podczas prac konstrukcyjnych było zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pojazdu, typowego dla opon sportowych o niskim profilu przy określonych prędkościach, co miało na celu uzyskanie komfortu niezależnie od warunków i sposobu jazdy. Wielokrotnie nagradzana opona Hankook Winter i*cept evo 2 z asymetrycznym bieżnikiem jest dostarczana jako opcjonalna opona zimowa dla obu modeli Audi RS. Zewnętrzna strona bieżnika z szerokimi klockami zapewniać ma bardziej precyzyjne prowadzenie i lepszą stabilność boczną, zwłaszcza podczas jazdy na suchej nawierzchni, natomiast wewnętrzna strona bieżnika ze zwiększoną liczbą krawędzi i lameli zwiększać skuteczność hamowania i trakcji na śniegu, błocie oraz na mokrych drogach.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).