Jesienna oferta oświetlenia od Philipsa | MOTOFAKTOR

Jesienna oferta oświetlenia od Philipsa

person Redakcja 1/10/2020

Wraz z nadejściem jesieni Philips wprowadza do swojej oferty nowe żarówki.

Coraz krótsze dni i pogarszająca się pogoda obniżają widoczność na drodze. Dodatkowo manewr hamowania może wydłużyć śliska nawierzchnia. W tych okolicznościach spóźniona o sekundę reakcja czy każdy dodatkowy metr rodzi poważne następstwa. Potwierdzeniem tego są statystyki wypadków. To właśnie na początku jesieni dochodzi do bardzo dużej liczby zdarzeń, a tym samym poszkodowanych i zabitych.

Wpływ na efektywne oświetlenie drogi ma jakość źródeł światła w reflektorze samochodu. Od strony technicznej najlepsze do tego parametry mają lampy ksenonowe i diody LED. Ale i tradycyjne żarówki halogenowe wciąż można ulepszać pod kątem jasności, barwy czy długości wiązki. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Przykładem na to są nowe produkty marki Philips. Używając nomenklatury koncernów samochodowych to kolejne generacje najpopularniejszych na rynku żarówek – WhiteVision ultra, X-tremeVision i RacingVision.

Zasada budowy żarówki halogenowej pozostaje bez zmian, ale wprowadzamy nowe materiały i technologie do wykonania jej elementów. Szczegóły pozostają tajemnicą firmy, ale można wspomnieć o zmodyfikowanym żarniku, wysokiej jakości szkle kwarcowym, unikalnej mieszance gazów szlachetnych czy technice powlekania bańki. Wioletta Pasionek

W praktyce uzyskano wyższe niż dotychczas parametry. Żarówka Philips X-tremeVision Pro150 cechuje się wydajniejszą o 150% (w porównaniu do wymaganego prawem minimum) wiązką światła, co przekłada się na dłuższy o 70 metrów zasięg. W Philips RacingVision GT200, wydajność wynosi 200%, a dodatkowy zasięg 80 metrów.

 

Natomiast Philips WhiteVision ultra wyróżnia się barwą o temperaturze 4200K. Jest ona zbliżona do światła dziennego, a tym samym neutralna dla ludzkiego oka. To z kolei zapobiega zmęczeniu wzroku podczas długiej jazdy po zmroku.

 

Nowe żarówki Philips WhiteVision ultra (H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz PSX24W, W5W i H6W), X-tremeVision Pro150 (H1, H11, HB3, HB4, HIR2 i W5W) i RacingVision GT200 (H4 i H7) są już dostępne na polskim rynku.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).