Jednostki Diesel Technic do odpowietrzania układu hydraulicznego | MOTOFAKTOR

Jednostki Diesel Technic do odpowietrzania układu hydraulicznego

person Adrian Januszkiewicz 3/09/2019

W ofercie Diesel Technic pojawiły się 2 urządzenia przeznaczone do odpowietrzania układów hydraulicznych w pojazdach ciężarowych.

W układach hydraulicznych powietrze jest jedną z głównych przyczyn awarii. Dlatego konieczne jest prawidłowe odpowietrzenie układu sprzęgła po przeprowadzeniu napraw lub wymianie komponentów. Jeśli nie zostanie to wykonane, istnieje ryzyko nieprawidłowego działania systemu pojazdu, co można zaobserwować na przykład przez następujące objawy:

 

  • Zmiana skoku pedału
  • Problemy z rozdziałem sprzęgła
  • Niedokładne odczucie pedału

Porady i triki

Podczas odpowietrzania należy sprawdzić, czy pedał sprzęgła jest całkowicie wciśnięty, aby płyn hydrauliczny mógł swobodnie przepływać. Trzeba mieć oko na poziom cieczy w zbiorniku wyrównawczym i utrzymywać ciśnienie odpowietrzania tak niskie, jak to możliwe. Wolno płynący płyn wyprowadza więcej powietrza z układu niż płyn szybko płynący. Nie wolno naciskać i puszczać naprzemiennie pedału sprzęgła podczas odpowietrzania, ponieważ może to spowodować zbyt duże rozłączenie siłowników hydraulicznych, a w konsekwencji wyciek.

 

Podczas odpowietrzania cylindra przełączającego należy upewnić się, że elementy w układzie hydraulicznym są w porządku i zatwierdzone dla odpowiedniego wyposażenia. Przed rozpoczęciem pracy trzeba skorygować poziom napełnienia w urządzeniu. Odpowietrzanie należy wykonać w systemie przełączającym zgodnie z instrukcjami. Ponadto należy uwzględnić wskazówki odpowiedniego producenta pojazdu, aby odpowietrzyć wszystkie obwody. Następnie trzeba przeprowadzić rozległy test, a następnie sprawdzić szczelność układu i poprawić poziom napełnienia.

 

W poniższym klipie „The Parts Specialists” prezentowana jest wymiana siłownika przechyłu kabiny kierowcy i pompy przechyłu kabiny kierowcy w ciężarówce. Widzowie dowiadują się przykładowo o problemie, który powoduje mleczny olej hydrauliczny i ciśnieniu panującym w układzie.

 

Więcej o urządzeniach odpowietrzających 9.69345 i 9.69346 na stronie producenta.

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).