"Jazda z ElektroMaćkiem" od 27 października na YouTube | MOTOFAKTOR

"Jazda z ElektroMaćkiem" od 27 października na YouTube

person Adrian Januszkiewicz 28/10/2021

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia na YouTube kanał o elektromobilności pn. "Jazda z ElektroMaćkiem".

Nowe odcinki zobaczymy na YouTube co tydzień, w każdą środę. W roli głównej ElektroMaciek – na co dzień pracownik Funduszu, po godzinach fan elektromobilności, wspierają go wybrani motoryzacyjni youtuberzy.

Wiemy, że samo wsparcie zakupu zeroemisyjnych autobusów i samochodów, czy budowy infrastruktury musi być wsparte zachęcaniem do ich użytkowania, chcemy znaleźć ambasadorów elektromobilności wśród prywatnych konsumentów, firm, samorządów. Dlatego poza programami finansowania NFOŚiGW zaplanował dodatkowe, zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne. Jednym z takich działań jest uruchomienie kanału „Jazda z ElektroMaćkiem”. Kanał powstał, by oswajać Polaków z elektromobilnością, mobilizować do podejmowania działań, które wpłyną na ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, budować wokół NFOŚiGW społeczność zainteresowaną tematyką elektromobilności. Artur Lorkowski wiceprezes NFOŚiGW

 

„Jazda z ElektroMaćkiem” to cykl minireportaży w przystępny sposób opowiadających o zaletach samochodów elektrycznych i różnych aspektach ich użytkowania. Odcinki realizowane będą w studiu i poza nim, w trasie po Polsce, wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla rozwoju polskiej elektromobilności. Będą rozmowy z motoryzacyjnymi influencerami, testy, porównania, garść lifehacków dotyczących elektromobilności.

 

Prowadzącym kanał został pracownik Funduszu – Maciej Popardowski. Na co dzień pracuje w Departamencie Ochrony Przyrody i Leśnictwa NFOŚiGW, a po godzinach zgłębia tajniki motoryzacji. Dlatego zgłosił się do udziału w wewnętrznym castingu Funduszu na „twarz” nowego kanału, a po wygranej zgodził się podjąć wyzwanie. W kolejnych odcinkach, w każdą środę, Maciek, a właściwie ElektroMaciek będzie prezentować swoje supermoce. Te supermoce to wiedza i najnowsze informacje na temat szeroko pojętej elektromobilności – nasz prowadzący opowie o wszystkim, co warto wiedzieć o elektrykach i ich zaletach, wyjaśni wątpliwości dotyczące ich użytkowania.

 

Projekt „Jazda z ElektroMaćkiem” jest inicjatywą Narodowego Funduszu i dopełnieniem innych już trwających kampanii promujących elektromobilność, które ze środków NFOŚiGW realizują: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja 8 Kobiet.

 

Wszystkich fanów elektromobilności i tych, którzy lubią wiedzieć co nowego w świecie motoryzacji już dziś zapraszamy do śledzenia kanału „Jazda z ElektroMaćkiem” na YouTube oraz obserwowania kolejnych, realizowanych z trzema partnerskimi podmiotami, kampanii NFOŚiGW pn: „Każda podróż ma znaczenie”, „Ekojazda” oraz „Elektromobilność – zielone światło dla klimatu”.

 

Źródło: NFOŚiGW

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).