Jaśniej czyli bezpieczniej | MOTOFAKTOR

Jaśniej czyli bezpieczniej

Rodzina samochodowych źródeł światła OSRAM Night Breaker od wielu lat cieszy się pozytywnymi opiniami wśród kierowców i jest stale ulepszana.

 

To, co wyróżnia produkty rodziny Night Breaker to wyjątkowo precyzyjny rozsył światła i wysoki poziom jasności. To właśnie te dwie główne cechy sprawiają, że kierowcy tak chętnie wybierają tę serię. Dlaczego to dla nich takie ważne? Bo odpowiednia ilość światła na drodze, zwłaszcza w kluczowych punktach oznacza lepszą widoczność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo.

Rodzina samochodowych źródeł światła OSRAM Night Breaker

Żarówki halogenowe

Żarówka OSRAM Night Breaker 200 H7
Żarówka OSRAM Night Breaker 200 H7

Portfolio halogenów Night Breaker to aż trzy różne modele – Silver, Laser i Night Breaker 200. Liczba w nazwie tych ostatnich nie jest przypadkowa – oznacza, że żarówki świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Droga przed samochodem jest oświetlona znacznie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37. Night Breaker 200, najjaśniejsze żarówki halogenowe w ofercie OSRAM, występują w typach H4, H7 i od niedawana także H11.

 

 

 

Żarówka OSRAM Night Breaker Laser H4
Żarówka OSRAM Night Breaker Laser H4

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Podobnie jak wspomniane wyżej Night Breaker 200, oświetlają nawet do 150 m drogi i emitują do 20% bielsze światło, zapewniając tym samym więcej światła i lepszą widoczność kierowcom by szybciej identyfikować i reagować na zagrożenia na drodze.

 

 

 

 

 

Żarówka OSRAM Night Breaker Silver H7
Żarówka OSRAM Night Breaker Silver H7

Night Breaker Silver stanowią z kolei świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła, przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem. Dobry stosunek ceny do wydajności oraz zoptymalizowana trwałość i nowoczesny design z atrakcyjną srebrną osłoną (H4 / H7 / H11) to dodatkowe atuty tych żarówek.

 

Więcej informacji o żarówkach Night Breaker można znaleźć TUTAJ.

Ksenony Night Breaker

Xenarc Night Breaker Laser to najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: teraz aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd. Produkty są dostępne w typach: D1S, D2S, D3S i D4S. Ze względu na doskonałą jakość i pewność najwyższych parametrów oraz długą trwałość OSRAM objął je właśnie 3-letnią gwarancją.

Lampy LED

W ciągu czternastu lat od pojawienia się pierwszych żarówek Night Breaker, producent nieustannie rozwijał serię ulepszając parametry i stosując innowacyjne technologie. Za główny cel postawiono bezpieczeństwo, komfort i dopasowanie do potrzeb klientów. Night Breaker to synonim najwyższej jakości, dlatego też tę nazwę otrzymała najlepsza i najbardziej innowacyjna lampa LED retrofit, która jako pierwsza na rynku europejskim otrzymała dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych.

 

Retrofity Night Breaker H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Są także odporne na wibracje i wstrząsy, spowodowane np. nierówną nawierzchnią drogi. Zastosowana technologia i komponenty pozwoliły na uzyskanie aż do pięciokrotnie wyższej trwałości w porównaniu z żarówkami halogenowymi. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest także fakt objęcia tej serii produktów aż 4-letnią gwarancją producenta.

 

Retrofity OSRAM Night Breaker H7 LED
Retrofity OSRAM Night Breaker H7 LED

 

Retrofity Night Breaker H7 LED są pierwszymi diodowymi zamiennikami świateł mijania, które zostały dopuszczone do stosowania na drogach publicznych w niektórych krajach europejskich. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ich parametry. Konstrukcja lamp wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Całość dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze.

 

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).