Jak zadbać o czyste powietrze w aucie? - pomoże OSRAM | MOTOFAKTOR

Jak zadbać o czyste powietrze w aucie? - pomoże OSRAM

person Redakcja 21/08/2021

Niedawno w ofercie marki OSRAM pojawiło się urządzenie, które pozwoli pozbyć się niewidocznych i niechcianych „lokatorów” czterech kółek.

Powodów zanieczyszczenia i zaduchu w aucie może być dużo – palenie papierosów, przewożenie zwierząt, zaniedbanie serwisowania układu klimatyzacji, brudna tapicerka czy dywaniki, a także resztki jedzenia… W małych, ciasnych przestrzeniach jak kabina samochodu szkodliwe substancje, pyłki i zapachy rozprzestrzeniają się zdecydowanie szybciej i mogą znacząco wpłynąć na komfort kierowcy i jego współpasażerów.

 

Brytyjscy mikrobiolodzy dowiedli nawet, że we wnętrzach samochodów jest o wiele więcej bakterii niż w publicznych toaletach – najczęściej są to drobnoustroje powodujące biegunki, wymioty czy bóle brzucha.

 

Dla zapewnienia lepszej higieny we wnętrzu pojazdu marka OSRAM dedykuje swoje urządzenie fotokatalityczne. Oczyszczacz OSRAM AirZing Mini zasysa powietrze, które jest przepuszczane przez filtr z dwutlenku tytanu, naświetlany diodami emitującymi promieniowanie UV-A. Pozwala to usunąć do 99%* wszystkich szkodliwych wirusów i bakterii i wypuścić oczyszczone, zjonizowane powietrze przez górną część obudowy.

 

Może również usuwać do 90%* formaldehydu, TVOC (lotne związki organiczne ogółem) i zapachów. W przeciwieństwie do oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA lub węglowymi, filtra dwutlenku tytanu w AirZing Mini nie trzeba wymieniać, a jedynie wyjmować go w regularnych odstępach czasu, płukać pod bieżącą wodą i suszyć. Pozwala to oszczędzić pieniądze i eliminuje niedogodności związane z koniecznością zakupu i utrzymania zapasu nowych filtrów.

Dzięki czarnej, dyskretnej obudowie urządzenie harmonijnie wtapia się we wnętrze pojazdu, a kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż w różnych miejscach w samochodzie. Wygodne mocowanie i tryb zasilania z gniazda USB-C czynią produkt niezwykle praktycznym i łatwym w obsłudze.

 

Oczyszczacze AirZing Mini sprawdzą się nie tylko w użytku osobistym, będą też idealnym wyposażeniem samochodów dostawczych i większych flot pojazdów służbowych. Doskonale sprawdzą się także na biurku w biurze lub w domu, podłączone do gniazda USB w komputerze.

 

* Zweryfikowane przez niezależne testy laboratoryjne zgodnie z GB / T 18801-2015

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).