Jak przewozić jednoślady latem? Steinhof radzi | MOTOFAKTOR

Jak przewozić jednoślady latem? Steinhof radzi

person Redakcja 18/07/2023

Jak przewozić jednoślady latem? O tym w dzisiejszym poradniku Steinhof na przykładzie platformy rowerowej Veturo.

 

Przewóz rowerów na hakach holowniczych staje się coraz popularniejszy, zwłaszcza w okresie letnim. Aktywność ta jednak niesie ze sobą pewne ryzyko, jeśli nie przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Istotne jest zarówno mocowanie haka, jak i sposób zabezpieczenia roweru.

 

Dobre mocowanie haka gwarantuje stabilność całej konstrukcji, a poprawne zabezpieczenie roweru minimalizuje ryzyko uszkodzeń zarówno roweru, jak i pojazdu – mówi Mariusz Fornal ekspert Steinhof

Sprawdź hak holowniczy przed montażem platformy rowerowej Veturo

Równie istotne jest regularne sprawdzanie stanu haka, szczególnie pod kątem ewentualnych oznak korozji. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą osłabić wytrzymałość haka i zwiększyć ryzyko awarii. Dlatego, zanim wybierzesz się na letnią wycieczkę rowerową, upewnij się, że hak jest w dobrym stanie i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Pamiętaj o maksymalnym obciążeniu haka

Maksymalne obciążenie haka holowniczego ma kluczowe znaczenie przy wyborze platformy rowerowej Veturo. Przed zakupem tego akcesorium należy zapoznać się zatem z instrukcją producenta, szczególnie jeśli jest to inny hak niż Steinhof. Przeciążenie haka może prowadzić do poważnych uszkodzeń w postaci pękającego szklanego dachu, czy odkształceń w karoserii pojazdu i zwiększać ryzyko wypadku. Dlatego ważne jest, aby zawsze przestrzegać zaleceń producenta i nie przekraczać maksymalnej dopuszczalnej masy umiejscowionej na haku holowniczym.

Zwróć uwagę na prawidłowe zabezpieczenie rowerów!

Bezpieczny transport jednośladów na platformie rowerowej Veturo jest drugim punktem na liście rzeczy do zrobienia. Nieodpowiednie zabezpieczenie może prowadzić do utraty roweru podczas jazdy, co może być nie tylko kosztowne, ale także niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.

 

Przy zakupie platformy rowerowej Veturo dostajemy czytelną instrukcję obsługi, która szczegółowo opisuje, jak należy zamontować platformę na haku, a następnie przymocować do niej jednoślady. Jednym z wyróżników Veturo jest obszerna baza części zamiennych, dzięki czemu każdy podzespół może być w optymalnej kondycji.

 

Prawidłowe przewożenie rowerów na haku holowniczym wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także świadomości zagrożeń i umiejętności ich unikania. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze – niezależnie od tego, czy planujesz krótką wycieczkę, czy długą podróż.

 

Źródło: Steinhof

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).