IVECO dominuje wśród pojazdów użytkowych w Polsce | MOTOFAKTOR

IVECO dominuje wśród pojazdów użytkowych w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 5/02/2018

IVECO był najczęściej wybieraną marką pojazdów użytkowych w roku 2016 i 2017 w Polsce.

Model Daily zajął w 2017 r. II miejsce w segmencie DMC 3,49 – 7,2T, a segment 6,01T – 15,99T, został ponownie zdominowany przez włoską markę.

 

W minionym roku zarejestrowano 6 140 nowych pojazdów dostawczych IVECO Daily. To o 3,4 proc. więcej niż w roku 2016. Mimo konkurencyjnego rynku oraz nowości w tym segmencie IVECO Daily utrzymał wzrost rok do roku na poziomie porównywalnym ze wzrostem rynku w tym segmencie. IVECO Daily zakończył 2017 rok w segmencie 3,49T – 7,2T na II pozycji (III pozycja w 2016 r.) uzyskując udział w rynku na poziomie 18,6 proc. W segmencie 6,01T – 15,99T IVECO utrzymuje pozycję lidera, rejestrując w zeszłym roku 956 pojazdów, co stanowiło 47,7 proc. całego Polskiego rynku w tym segmencie DMC. W 2017 roku w segmencie pojazdów użytkowych o DMC >= 3,49T zarejestrowano na Polskim rynku łącznie 59 561, co stanowi o 4,5 proc. więcej niż w roku 2016 (57 002 pojazdy). W analogicznym okresie zarejestrowano 7 751 pojazdów użytkowych IVECO, co plasuje markę na I miejscu z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Marka IVECO odnotowuje również wzrost rejestracji rok do roku na poziomie 4 proc. (7 453 rejestracje w 2016 r.). Dzięki uzyskanym wynikom marka IVECO utrzymuje pozycję lidera rynku w pojazdach użytkowych (DMC >= 3,49T) potwierdzając, że jest najczęściej wybieraną marką pojazdów użytkowych w Polsce w latach 2016 oraz 2017.

 

Szczegółowy podział rejestracji na gamę modelową przedstawia się następująco:

  • IVECO Daily – 6 140 szt.
  • IVECO Eurocargo – 309 szt.
  • IVECO Stralis – 1 242 szt.
  • IVECO Trakker – 60 szt.

 

Poniżej zestawienie rejestracji pojazdów na koniec 2017 roku na podstawie danych uzyskanych z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Rok 2017 był w IVECO rokiem, w którym klienci mogli testować wprowadzonego w 2016 roku Stralisa XP oraz Stralisa Natural Power. Oba pojazdy wielokrotnie potwierdziły, że wprowadzone rozwiązania wpływają na obniżenie TCO. Dużym powodzeniem cieszył się również wprowadzony w 2016 roku IVECO Daily w wersji EURO6, oferujący większą moc, niższe zużycie paliwa oraz najmniejsze w tej klasie całkowite koszty posiadania i użytkowania pojazdu.

 

Rok 2017 to również rok kolejnych premier w palecie produktowej IVECO. Pod koniec roku zaprezentowany został nowy Stralis Natural Power z 13 litrowym silnikiem o mocy 460 KM. Nowy ciągnik to kolejny krok w rozwoju tej technologii. W nowej gamie modelu wprowadzono nowy jednopaliwowy silnik IVECO Cursor 13 NP, opracowany pod kątem zapewnienia wysokiej mocy w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji. Nowością jest także 12 biegowa zautomatyzowana przekładnia HI-TRONIX, która w porównaniu z poprzednią wersją zapewnia wyższy komfort jazdy i lepsze osiągi, a także oferuje nowe funkcje, takie jak oparty na GPS system przewidywania warunków jazdy HI-CRUISE. Modułowe podejście zastosowane przez IVECO zaowocowało bogatą ofertą fabrycznych opcji oraz wyjątkową elastycznością indywidualnej konfiguracji. Pojazd może być zasilany sprężonym (CNG) lub skroplonym gazem ziemnym (LNG), lub mieszanką tych paliw. Wersja z dwoma zbiornikami LNG oferuje rekordowy zasięg do 1 600 km. Nowy Stralis NP 460 jest wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie IVECO służące obniżeniu zużycia paliwa oraz kabinę HI-WAY zaprojektowaną pod kątem zapewnienia najwyższego komfortu na dalekich trasach.

 

Największą zmianą 2017 roku było wprowadzenie na rynek modelu Stralis X-Way, obejmującego zupełnie nową gamę wersji zaprojektowanych specjalnie na potrzeby logistyki budowlanej oraz transportu realizowanego w miastach. W modelu tym najlepsze rozwiązania służące obniżeniu zużycia paliwa i podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa połączono z legendarną terenową solidnością najwytrzymalszych konstrukcji IVECO, zapewniając wysoką wydajność i wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania (TCO).

 

Stralis X Way podnosi poprzeczkę w segmencie logistyki budowlanej i usług komunalnych, oferując najwyższą ładowność w swojej klasie: wersja Super Loader na podwoziu 8×4 opracowana jako podstawa dla betonomieszarki waży niespełna 8 845 kg, więc klienci dysponujący takim pojazdem mogą zaoferować przewóz naprawdę ciężkiego ładunku.

 

W pojazdach z nowej serii zastosowano wręcz ekstremalne podejście modularne, dzięki któremu samochody mogą być ściśle dopasowane do specyfiki każdego sposobu eksploatacji, bez żadnych kompromisów. Jest to podstawowy atut w sektorze przewozów specjalizowanych, gdzie indywidualizacja okazuje się bardziej zasadą niż wyjątkiem oraz gdzie wymagania różnią się od siebie w poszczególnych krajach. Dzięki elastyczności Stralis X Way doskonale sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach — od lekkiej wywrotki do betonomieszarki.

 

Nowości zaprezentowane zostały również w gamie lekkiej. Daily Blue Power – nowa linia ekologicznych pojazdów IVECO pozwalająca na nieograniczony transport w obszarach miejskich. IVECO Daily Blue Power otrzymał również tytuł International Van of The Year 2018 przez grupę 25 europejskich dziennikarzy pojazdów użytkowych.

  • Daily Hi-Matic Natural Power: to pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Marka zapewnia o jego solidności, wydajności i niezawodności, a przy tym wyższym komforcie i niższym zużyciu paliwa. Charakteryzuje się on także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi wytwarzając o 76 proc. mniej cząstek stałych i o 12 proc. mniej NOx niż jego 3-litrowy odpowiednik Euro VI napędzany olejem napędowym.
  • Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: pojazd dostawczy z najbardziej zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym dostępny na rynku, jako pierwszy testowany i weryfikowany pod kątem rzeczywistej emisji spalin (RDE). Jak mówi producent, model ten przewiduje ambitne cele środowiskowe w roku 2020 dzięki rozwiązaniu zweryfikowanemu przez niezależną instytucję — Holenderską Organizację Stosowanych Badań Naukowych (TNO) i jest dostępny do kupienia już dzisiaj.
  • Daily Electric: pojazd o zerowej emisji spalin przeznaczony do eksploatacji w miastach o najsurowszych ograniczeniach drogowych, oferujący zasięg do 200 km w rzeczywistych warunkach miejskich i osiągi akumulatora zoptymalizowane pod kątem wszystkich warunków pogodowych.

 

Źródło: IVECO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).