ITS testował systemy autonomizujące jazdę | MOTOFAKTOR

ITS testował systemy autonomizujące jazdę

person Adrian Januszkiewicz 21/07/2020

Ubiegły tydzień ITS przeznaczył na testy systemów autonomizujących jazdę w ramach projektu AV-PL-ROAD.

W minionym tygodniu pracownicy naukowi Instytutu Transportu Samochodowego prowadzili testy wybranych systemów autonomizujących jazdę. Badania, symulujące warunki drogowe, realizowano na terenie profesjonalnego centrum szkoleniowego. Uzyskane dane mogą przyczynić się do szybszego rozwoju pojazdów autonomicznych i skrócić proces wdrażania tej technologii w pojazdach dostępnych użytkownikom indywidualnym.

 

Testy drogowe są elementem projektu AV-PL-ROAD – Polska Droga do Autonomizacji Transportu Drogowego, który jest realizowany przez Ministerstwo Infrastruktury, Instytut Transportu Samochodowego oraz Politechnikę Warszawską.

 

Celem projektu AV-PL-ROAD jest stworzenie wytycznych dotyczących m.in. regulacji prawnych wprowadzenia na polskie drogi pojazdów autonomicznych. W wyniku przedsięwzięcia powstaną zalecenia dla urzędów, instytucji i zarządców dróg w zakresie wdrożenia w Polsce pojazdów autonomicznych w ruchu drogowym.

 

W ramach projektu planowane jest też opracowanie katalogu międzynarodowych dobrych praktyk w tworzeniu przepisów umożliwiających dopuszczenie pojazdów autonomicznych do ruchu oraz dostosowanej do tego infrastruktury drogowej. Jednym z efektów projektu ma być również utworzenie Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych (CK PAP).

 

Źródło: ITS

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).