Inter Cars: porozumienie z Liberty Motors | MOTOFAKTOR

Inter Cars: porozumienie z Liberty Motors

person Adrian Januszkiewicz 26/04/2018

Inter Cars podpisał z Liberty Motors S.A. wstępne porozumienie w sprawie utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka utworzona w ramach porozumienia Inter Cars z Liberty Motors będzie prowadziła działalność w zakresie, między innymi, dystrybucji detalicznej i hurtowej motocykli, części motocyklowych, odzieży oraz akcesoriów motocyklowych.

 

Inter Cars wniesie do spółki, do której będzie przeniesiona działalność motocyklowa Liberty Motors, wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w ramach której prowadzona jest działalność motocyklowa. Inter Cars będzie posiadał 65 proc. udziałów natomiast Liberty Motors 35 proc. w nowo utworzonej spółce.

 

Negocjacje dotyczące ostatecznych warunków umowy potrwają do 31 grudnia 2018 r. Utworzenie spółki uzależnione będzie między innymi, od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ustalenia ostatecznych postanowień umowy inwestycyjnej, umowy wspólników oraz innych dokumentów, a także uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych.

 

W ocenie Zarządu Inter Cars utworzenie spółki przyniesie dystrybutorowi szereg korzyści, w tym pozwoli zoptymalizować działalność w branży motocyklowej, w szczególności w zakresie handlu motocyklami oraz dystrybucji części zamiennych, akcesoriów i odzieży motocyklowej. Prowadzenie wspólnego przedsięwzięcia z Liberty Motors – podmiotem posiadającym wieloletnie doświadczenie w branży motocyklowej – pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału spółki w celu dalszego dynamicznego rozwoju segmentu motocyklowego.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).