Integra Car 7 z obsługą numeru rejestrowego BDO | MOTOFAKTOR

Integra Car 7 z obsługą numeru rejestrowego BDO

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2020

Dzięki najnowszej wersji oprogramowania Integra Car, możliwa jest obsługa numeru rejestrowego BDO.

Zmiany w ustawie umożliwiają prowadzenie ewidencji zarówno w BDO, jak i w papierowej formie do dnia 30 czerwca 2020 roku, w przypadku, gdy serwis przekazując odpady wystawi w wersji papierowej kartę przekazania odpadów (KPO) lub kartę przekazania odpadów komunalnych (KPOK). Serwisy, warsztaty i inne firmy z branży motoryzacyjnej są zobowiązane, aby wszystkie dokumenty, które zostały wystawione w formie papierowej do 30 czerwca 2020 roku wpisać do systemu BDO najpóźniej do 31 lipca 2020 roku.

 

Z końcem ubiegłego miesiąca (dnia 31 stycznia 2020 roku) weszły w życie zmiany w ustawie o odpadach. Wprowadzone zmiany w przepisach będą obowiązywały z datą wsteczną, dokładnie od początku roku 2020 (od dnia 1 stycznia 2020).

 

Nowymi przepisami o ewidencji odpadów objęte są między innymi serwisy, warsztaty samochodowe i inne firmy z branży motoryzacyjnej.

 

Zmiany w przepisach dotyczą kwestii powiązanych z odpadami oraz innymi ustawami w zakresie dotyczącym ewidencji i sprawozdań składanych do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).

 

Zmiany przepisów określają również alternatywną ścieżkę wystawienia dokumentu ewidencji przez serwis. W przypadku awarii systemu BDO, która uniemożliwia przygotowanie dokumentu w formie elektronicznej, serwis ma możliwość wystawienia dokumentu w wersji papierowej. Serwis musi jednak pamiętać, że po usunięciu awarii, zobowiązany jest do uzupełnienia dokumentacji w BDO nie później, niż w terminie 30 dni. Więcej informacji o zmianach przepisów dla serwisów samochodowych, warsztatów i innych firm z branży motoryzacyjnej można przeczytać w dzienniku ustaw lub stronie Ministerstwa Klimatu.

 

Najnowsza wersja oprogramowania Integra Car 7.6 (edycja 2020) umożliwia obsługę numeru rejestrowego BDO, dotyczącego gospodarowania odpadami, na różnych typach dokumentów. Więcej informacji na temat funkcji dostępnych w najnowszej wersji programu Integra Car 7 znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: Integra

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).