Innowacje Huawei dla branży moto na IAA | MOTOFAKTOR

Innowacje Huawei dla branży moto na IAA

person Adrian Januszkiewicz 8/09/2021

Podczas targów IAA Mobility 2021 w Monachium Huawei zaprezentował najnowsze technologie dla motoryzacji.

Ponad 500 wystawców, najważniejsze marki motoryzacyjne świata, liczne premiery i prezentacje – to atrakcje międzynarodowego salonu samochodowego w Monachium. Targi te stawiają na promocję „nowej mobilności”. Chodzi tutaj głównie o samochody elektryczne i wszelkie innowacje, wspierające dzisiaj konstrukcję aut przyszłości. Wśród tegorocznych wystawców znajduje się m.in. in Huawei, który promuje najnowsze technologie dla inteligentnej jazdy.

Cała branża motoryzacyjna znalazła się obecnie w momencie zwrotnym rozwoju strategii CASE, czyli rozwoju nowej mobilności, którą wyznaczają łączność (Connected), jazda autonomiczna (Autonomous), elastyczne użytkowanie (Shared & Services) oraz napęd elektryczny (Electric). Wykorzystując nasze możliwości i doświadczenie technologiczne zdobyte w ciągu ponad 30 lat działalności w branży ICT, Huawei wprowadził innowacyjne inteligentne rozwiązania i komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Chcemy pomóc europejskim producentom wyposażenia w tworzeniu innowacyjnych, inteligentnych pojazdów, zapewniających konsumentom najlepsze doświadczenia z jazdy. Tang Ming wiceprezydent działu ds. inteligentnych technologii dla branży motoryzacyjnej w Europie

 

Oczekuje się, że inteligentne pojazdy będą niebawem integrować niemal wszystkie zaawansowane technologie nowej generacji, takie jak aplikacje AR i VR, rozpoznawanie głosu i obrazu, przetwarzanie w chmurze, czujniki, platformy obliczeniowe i mapy HD.

Asystent na każde okoliczności i warunki pogodowe

W Monachium Huawei zademonstrował m.in. kompleksowe rozwiązanie Autonomous Driving Solution (ADS), które ma umożliwić samochodom osobowym autonomiczną jazdę. Osoby dojeżdżające do pracy w mieście będą mogły teraz łatwo poruszać się bez względu na sytuację na drodze i w każdych warunkach pogodowych. Rozwiązanie ma umożliwić wyznaczenie trasy od jednego parkingu do drugiego, od osobistych garaży po miejsca parkingowe w biurowcach. HUAWEI ADS to zaawansowane czujniki, rozbudowane algorytmy, zasoby dyskowe oraz potężne centrum obliczeniowe. Jego celem jest osiągnięcie w pełni autonomicznej jazdy poprzez długoterminowe inwestycje, stymulujące rozwój inteligentnych pojazdów.

Inteligentny kokpit – łączność zawsze i wszędzie dzięki HarmonyOS

Inteligentny kokpit Huawei płynnie łączy ludzi, pojazdy i całe domy, pozwalając użytkownikom na łatwą obsługę urządzeń za pomocą aplikacji wewnątrz samochodu. Korzystając z aplikacji muzycznej lub wideo, użytkownicy mogą błyskawicznie zmienić swoją kabinę w mobilne biuro, prywatne kino lub salę telewizyjną, korzystając z zestawu stereo, ekranu i kamer wewnątrz samochodu. Co więcej, użytkownicy mogą zdalnie sterować swoimi urządzeniami domowymi z poziomu samochodu. Na przykład, gdy kierowca jest niedaleko domu, może włączyć tryb domowy za pomocą asystenta głosowego, ustawiając klimatyzację na optymalną temperaturę, zanim jeszcze dotrze do domu.

Lepsza widoczność, zwiększone bezpieczeństwo

Huawei zademonstrował w Monachium również swoje najnowsze technologie w dziedzinie wyświetlania obrazu w pojazdach. Wyświetlacz 10-L AR-HUD może przekształcić zwykłą przednią szybę w 70-calowy ekran HD i inteligentnie dostosowuje obszar projekcji poprzez śledzenie ruchów oczu użytkownika. Może wyświetlać obraz o kącie widzenia 13° x 5°, umożliwiając użytkownikom przegląd szczegółowych informacji na przedniej szybie.

 

Potężne możliwości identyfikacji wizualnej i sztucznej inteligencji podnoszą wizualne wrażenia z jazdy i wspomagają prowadzenie pojazdu. W trakcie jazdy w złych warunkach pogodowych, AR-HUD wykorzystuje czujniki i technologii rozszerzonej rzeczywistości do wyświetlania informacji i dostarcza ważnych przypomnień o pieszych, pojazdach i przeszkodach, które mogą być trudne do zauważenia gołym okiem. Wyświetlacz 10L AR-HUD może być dostosowany do różnych modeli samochodów, dzięki czemu więcej konsumentów będzie mogło cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą.

 

Źródło: Huawei

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).