III Zlot EV Klub Polska w Łodzi już 30 września | MOTOFAKTOR

III Zlot EV Klub Polska w Łodzi już 30 września

person Adrian Januszkiewicz 8/09/2023

Już 30 września w Łodzi obędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Organizatorami wydarzenia są Fundacja EV Klub Polska oraz Miasto Łódź.

 

Setki samochodów elektrycznych, nowości rynkowe, elektryczne rajdówki, prelekcje ekspertów i realnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Tak będzie wyglądać tegoroczna trzecia edycja Manufaktury Nowej Mobilności, która zwieńczy tydzień z elektromobilnością w Łodzi, zapoczątkowany Kongresem Nowej Mobilności 2023 w dniach 26-28 września br. Będzie to już piąty zlot EV Klub Polska, który po raz trzeci organizowany jest w Łodzi.

 

Niezmiernie się cieszę, że członkowie EV Klub Polska po raz kolejny spotkają się w Łodzi. Zgromadzeni w samo południe na ul. Piotrkowskiej, wyruszymy wspólnie ulicami miasta wprost na rynek Manufaktury. Jest to tylko początek atrakcji zaplanowanych na ostatni weekend września, ponieważ na rynku Manufaktury przez cały dzień odbędzie się szereg prelekcji oraz debat poruszających elektromobilne zagadnienia – podkreśla Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Fot. EV Klub Polska

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się jeszcze większej frekwencji niż podczas ubiegłorocznej edycji zlotu. Niektórzy klubowicze pokonają setki, a nawet tysiące kilometrów, aby móc spotkać podczas wydarzenia i podzielić się swoimi elektromobilnymi doświadczeniami.

 

W Łodzi merytoryka będzie odgrywała również kluczową rolę. Każdy odwiedzający tego dnia łódzką Manufakturę będzie miał możliwość zapoznania się z elektromobilnością i porozmawiania z użytkownikami samochodów elektrycznych czy posłuchania o ich doświadczeniach i przeżyciach z życia wziętych.

Fot. EV Klub Polska

Podczas prelekcji i debat, które odbędą się w godzinach 13:00-17:00, poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności. Opowiemy o praktycznych doświadczeniach dotyczących najczęstszych usterek i trwałości akumulatorów, zasięgów samochodów elektrycznych czy ich ładowania. Atmosferę podgrzeje temat pożarów, który nadal wymaga wyjaśnień. A na koniec porozmawiamy o mikromobilności, która może być remedium dla wielu zakorkowanych miast – mówi Piotr Ziółkowski, Wiceprezes Fundacji EV Klub Polska.

 

Imprezą towarzyszącą Manufakturze Nowej Mobilności będzie Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych, organizowany przez Fundację Normalne Miasto. Na placu Manufaktury zostaną zaprezentowane elektryczne rozwiązania z Polski, Niemiec i Holandii. Nie zabraknie też wariantów cargo, które stają się w Europie coraz popularniejsze m.in. wśród firm kurierskich.

Fot. EV Klub Polska

Czym jest rower, wie każdy, ale czy każdy orientuje się, co to jest rower towarowy? Że coraz prężniej w miastach Europy działają firmy poruszające się rowerami cargo? Szacuje się, że w samej Kopenhadze jest kilkadziesiąt tysięcy rowerów towarowych i służą one głównie do transportowania dzieci do przedszkola lub do szkoły albo jakoś środek do pracy czy po zakupy – komentuje Hubert Barański, prezes zarządu fundacji Normalne Miasto – Fenomen.

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zlocie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).